Сто років тому у теперішній столиці Сирії місті Дамаску вже було почесне консульство Української Народної Республіки (УНР).
Про це розповів міністр закордонних справ України Андрій Сибіга, виклавши відповідні архівні документи на своїй сторінці в соцмережі Facebook.
“Ви всі, мабуть, бачили цього тижня історичні кадри підняття українського прапора над почесним консульством України в Дамаску. Ми підняли його в рамках нашої поїздки та виконання доручення Президента України Володимира Зеленського про відновлення дипломатичних відносин з Сирією. А вже після повернення я побачив унікальні архівні документи, які свідчать, що українська дипломатична присутність вже була в Сирії сто років тому. Дамаск був однією зі світових столиць, в яку був призначений почесний консул Української Народної Республіки”, – написав він.
Як зазначив Сибіга, це був 1923 рік, уряд УНР вже перебував в екзилі, але ще продовжував здійснювати консульську опіку над громадянами УНР за кордоном.
Почесним консулом УНР в Дамаску та Сирії 8 травня 1923 року був призначений Олексій Григорович Боголюбський. Як пише дослідниця Ірина Матяш, він був “православним киянином 1888 року народження, колишнім викладачем Слов’янського реального училища, якого емігрантські шляхи привели до далекої Сирії, що з 21 листопада 1919 року перебувала під французьким протекторатом”.
“Дуже цікаво, що вже в той час українська дипломатія послуговувалася ефективним інститутом почесних консулів. Положення про них було розроблене ще за Української Держави, а впроваджене вже за Директорії”, – додав очільник МЗС.
Ірина Матяш цитує індивідуальну інструкцію покладених на Олексія Боголюбського обов’язків, розроблену відділом Департаменту чужоземних справ МЗС УНР 18 травня 1923 року:
“Архіви доводять, що навіть у далекій Сирії ми не розбудовуємо свою присутність з нуля. І ми як держава не зʼявилися на політичній мапі світу в 1991 році нізвідки, попри всю російську брехню. Історія України та української дипломатії сягає століть та є тяглою від Княжої доби, Козаччини, УНР та до сучасності”, — додав Сибіга.
Він також нагадав, що цього тижня прапор України підняли над почесним консульством у Дамаску, і назвав його “символом надії на краще майбутнє для двох наших дружніх народів — сирійського та українського”.
“На відміну від 1923 року, сьогодні Сирія вільна, а не під колоніальним пануванням. Так само вільна Україна — наш уряд не в екзилі, ми маємо сильне військо та зберігаємо широку та міцну підтримку міжнародної спільноти. Ми спираємося на плечі титанів, засновників української дипломатії часів УНР, але ми вже вирвалися із замкненого кола історії. Сьогодні ми пишемо нашу історію самі, а не її пишуть за нас, як це було в минулому. Наш візит до Сирії є яскравим свідченням моїх слів”, — підсумував міністр закордонних справ.
Читайте також:
Про що говорив Сибіга в Сирії: перші деталі від МЗС
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!
У Генштабі порахували втрати росіян на Курщині за п’ять місяців операції ЗСУ
“Закінчився БК після важких боїв”: на Курщині БТР Галицьких десантників чавив ворога колесами. ВІДЕО
Карають росіян “Rak’ом”: прикордонники-артилеристи бригади “Помста” під Куп’янськом. ВІДЕО
Окупанти вдарили по автобусу в Херсоні: загинув еколог міськради, є поранені
Прокуратура розслідує розстріл росіянами двох українських військовополонених у Волноваському районі
“Новинарня“ – український ньюзрум. Без фейків. В курсі важливих подій.
Ми пишемо насамперед про війну з російськими окупантами; про Збройні сили та їх розбудову; про армію і військових, силовиків і ветеранів, мобілізованих/демобілізованих, переселенців та їх проблеми; про життя на українському Донбасі й окупованих теренах; безпекові проблеми. Не оминаємо інші варті уваги події в Україні та світі.
У 2022-2023 роках “Новинарня” працює за інституційної підтримки за підтримки Європейського фонду за демократію (EED). Зміст наших матеріалів не обов’язково відображає офіційну позицію EED, а є виключною відповідальністю наших авторів.
Контакти
news @ novynarnia.com
contact @ novynarnia.com
Facebook
https://www.facebook.com/Novynarnia
Twitter
https://twitter.com/Novynarnia
Телеграм
https://t.me/Novynarnia
Instagram
https://www.instagram.com/novynarnia/
Приєднуйтеся до наших сторінок, коментуйте, оцінюйте, пропонуйте цікаві теми.
Долучайтеся до числа наших патронів на платформі Patreon
При передруку гіперпосилання на “Новинарню” обов’язкове в першому-другому реченні
Головний редактор: Дмитро Лиховій
Запрошуємо до співпраці партнерів, однодумців та рекламодавців
e-mail: contact @ novynarnia.com