Брошка із серії "Незабудки" роботи харківського ювеліра Станіслава Дрокіна, подарована першій леді США Джилл Байден
Амбасадорка України у США Оксана Маркарова розповіла історію брошки, яку подарувала першій леді Джилл Байден, після того як цей подарунок був зазначений як один із найдорожчих отриманих президентським подружжям Байденів за час перебування в Білому домі.
Як повідомило 3 січня видання The Washington Post із посиланням на річний звіт Держдепартаменту США, у 2023 році президент Джо Байден та його родина отримали подарунки від іноземних лідерів на десятки тисяч доларів.
Зокрема, перша леді Джилл Байден отримала найдорожчий подарунок від прем’єр-міністра Індії Нарендри Моді — діамант вартістю 20000 доларів. Серед найдорожчих подарунків також названа брошка вартістю 14063 доларів від посолки України.
Після оприлюднення цієї інформації кілька медіа звернулися до Посольства України у США з питанням щодо цієї прикраси, розповіла Оксана Маркарова.
Вона пояснила, що брошку отримала в подарунок від талановитого українського ювеліра, харків’янина Станіслава Дрокіна.
“Він розпочав серію “Незабудок”, і в особливі дні перетворює уламки російських ракет на красу, додаючи до них маленькі незабудки з оксидованого титану та бронзи. Станіслав передав мені цю брошку, створену на День Незалежності США 4 липня 2022 року, безоплатно“, — наголосила Маркарова.
За її словами, вказана у звіті Держдепу ціна – це та вартість, в яку витвір оцінили при укладанні реєстру подарунків першої пари. Насправді номінальна ціна брошки суто символічна, а мистецька – неоціненна.
“Собівартість недорогих матеріалів навіть смішно вказувати, однак митецька вартість і значимість такого дарунка — безцінна з моєї точки зору. І, звичайно, Україна, яка цінує підтримку партнерів і захищається від Росії 10 років і особливо останні майже 3 роки повномасштабної війни, не купує і не дарує коштовних подарунків”, — підсумувала дипломатка.
Довідково
Федеральний закон вимагає від посадових осіб виконавчої влади США декларувати подарунки, які вони отримують від іноземних лідерів і колег, якщо їхня орієнтовна вартість перевищує 480 доларів США. Багато подарунків, які відповідають цій межі, відносно скромні, а дорожчі зазвичай (але не завжди) передають до Національного архіву або виставляють на офіційних виставках.
Згідно з документом Держдепу, діамант вартістю 20000 доларів був збережений для офіційного використання у східному крилі Білого дому, а інші подарунки президенту та першій леді були відправлені в архів.
Читайте також:
Республіканці в Конгресі США розслідують “зловживання” адміністрації Байдена у співпраці з Зеленським, спікер Джонсон вимагає відставки посла Маркарової
Унікальних переглядів: 144