Міноборони пояснило різницю між стандартним і посиленим сухпайком

У Міністерстві оборони України пояснили відмінності між стандартним сухим пайком та посиленим, акцентуючи увагу на специфіці їхнього використання у різних умовах служби.

Посилені сухпайки призначені для бійців, які перебувають в умовах з високим рівнем фізичних навантажень, відриву від основного підрозділу або в ситуаціях, коли необхідна підвищена автономність харчування.

Про це йдеться у повідомленні українського оборонного відомства.

Звичайний сухпайок містить три основні раціони (сніданок, обід, вечеря) та включає базові продукти, що забезпечують енергетичні потреби військових.

Він складається з:

  • галет з пшеничного борошна першого сорту;
  • сухарів з пшеничного або житнього борошна;
  • готових до вживання перших страви (борщ з м’ясом, супи з м’ясом у реторт-упаковці);
  • готових до вживання других страв (каші з м’ясом, овочі з м’ясом у реторт-упаковці).
  • кави розчинної, чаю, цукру, меду, фруктового джему.
  • також він включає перець чорний мелений, сіль, одноразову столову ложку, серветки.

У Міноборони зазначили, що цей набір забезпечує базові потреби військових у харчуванні на добу, придатний для споживання в польових умовах, якщо є доступ до води та мінімальні умови для зберігання.

Водночас посилений сухпайок розроблений для більш складних умов служби, зокрема для військовослужбовців, які виконують бойові завдання із захисту держави або відриваються від основного підрозділу для виконання спеціальних місій.

Він містить додаткові компоненти, які підвищують його калорійність, енергетичну цінність та автономність:

  • до сніданку додаються 30 г сухофруктів, 35 г чорного шоколаду, одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі;
  • до обіду додається одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі;
  • до вечері додаються 200 г готової до вживання м’ясної страви, одна гумка жувальна, один безполуменевий нагрівач їжі, 2 г кави розчинної, 10 г цукру.

Особливістю посиленого сухпайка є значно більша автономність завдяки включенню безполуменевих нагрівачів їжі, що дозволяють військовим розігрівати страви навіть у польових умовах без доступу до вогню або іншого джерела тепла.

У відомстві додали, що продовжують вдосконалювати систему харчування, щоб забезпечити військових усім необхідним для підтримки їхнього здоров’я та бойової готовності під час виконання завдань.

Читайте також:
Українські військові отримуватимуть покращене харчування в медзакладах – за стандартами НАТО

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна