Очільники МЗС України та Польщі ухвалили спільну заяву щодо ексгумацій жертв Волинської трагедії

Міністри закордонних справ України та Польщі Андрій Сибіга і Радослав Сікорський ухвалили спільну заяву щодо питання ексгумацій жертв Волинської трагедії на зустрічі у Варшаві 25 листопада.

Про це повідомляє PAP, пише “Європейська правда” 27 листопада.

Згідно з документом, найближчим часом дві країни розпочнуть роботу спільної робочої групи під егідою міністерств культури, щоб провести предметну роботу та досягти згоди між сторонами.

“Україна підтверджує відсутність перешкод для проведення польськими державними установами та приватними особами пошуково-ексгумаційних робіт на території України у співпраці з компетентними українськими установами, відповідно до українського законодавства, та заявляє про свою готовність позитивно розглядати звернення у цих випадках”. – йдеться у повідомленні.

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск назвав домовленість “запорукою повного примирення наших народів, такого необхідного в цей драматичний момент нашої спільної історії”.

“Україна не блокуватиме ексгумацію жертв Волинської трагедії. Наші міністри приступають до роботи над конкретикою. Сподіваюся, що цього разу перешкод більше не буде”, – написав Туск у своєму Х (Twitter).

Глава МЗС України Андрій Сибіга відзначив, що обидві країни працюватимуть над практичними механізмами вирішення справ, пов’язаних з пошуками та ексгумаціями.

Читайте також:
Польське міноборони заявило, що без вирішення “волинського питання” не буде вступу України в ЄС
“Відповідає політиці Путіна”. Дуда розкритикував заяву міністра оборони Польщі про блокування вступу України до ЄС без вирішення “волинського питання”

Волинська трагедія. Контекст

11 липня в Польщі вшановують “День пам’яті жертв геноциду на Волині”, наголошуючи на масових вбивствах поляків підрозділами УПА під час Другої світової війни (приблизно 36,5 тисяч, при тому що деякі польські історики значно завищують число жертв). В Україні не погоджуються з визначенням цієї події як геноциду поляків та вважають обопільною трагедією, адже поляки також убили близько 20 тисяч українців.

Ця сторінка в історії взаємин двох народів чи не найскладніша. Утім війна Росії проти України зблизила Київ і Варшаву та дала новий ґрунт для спільного діалогу.

Читайте також:
“Примирення має включати визнання провини”: Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії

 

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна