Новий президент США Дональд Трамп оголосив про низку майбутніх призначень своєї команди.
Про це повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова у середу, 13 листопада.
Отже, йдеться про такі посади.
Заступник керівника Апарату Білого дому з політичних питань: Стівен Міллер – у 2017 – 2021 роках був старшим радником Трампа. В новій адміністрації Міллер матиме провідну роль у реалізації імміграційної програми.
Радник з питань нацбезпеки: Майк Волтц – полковник Національної гвардії у відставці, був радником Трампа з питань національної безпеки. Служив в армії США понад 24 роки. Виконував бойові завдання в Афганістані, на Близькому Сході та в Африці. Від 2018 року обраний до Палати представників США.
Міністр оборони: Піт Хегсет – один з ведучих щоденної ранкової програми новин Fox & Friends на Fox News. Автор бестселера “Battle for the American Mind” (червень 2022). Колишній офіцер Національної гвардії, служив в Афганістані, Іраку та Гуантанамо. Очолював правозахисну ветеранську організацію Concerned Veterans for America.
Директор ЦРУ: Джон Раткліфф – колишній республіканець із Палати представників від Техасу та колишній директор Національної розвідки в попередній Адміністрації Трампа.
Міністр державної безпеки: Крісті Ноєм – губернаторка штату Південна Дакота, перша жінка на цій посаді.
Постійний представник США при ООН: Еліз Стефанік – Конгресмен від 21-го округу шт. Нью-Йорка. Від 2021 року очільник Республіканської конференції Палати представників (четверта за рейтингом посада республіканців у Палати представників).
Спецуповноважений з питань безпеки кордонів США та втіленні міграційної політики: Томас Хомен – працював виконуючим обов’язки директора Імміграційної та митної служби США (2017-2018). Обіймав високі посади в Управлінні з питань імміграції та митного контролю як за часів Обами, так і Трампа.
Агенція з охорони довкілля: Лі Зельдін – ексконгресмен Палати представників США від штату Нью-Йорк від 2015 до січня 2023 року.
Спеціальний посланник з питань Близького сходу: Стівен Віткофф – американський інвестор у нерухомість, орендодавець і засновник Witkoff Group.
Новий Департамент з питань урядової ефективності – для аудиту всього федерального уряду – очолюватимуть Ілон Маск та Вівек Рамасвамі.
Піт Гегсет, ведучий Fox News і ветеран, свого часу висловлював презирство до політики керівників Пентагону, включаючи його найвищого військового керівника.
Гегсет, якщо його кандидатуру затвердить Сенат США, може виконати передвиборчі обіцянки Трампа звільнити американських військових від генералів, яких він звинувачує у проведенні прогресивної політики щодо різноманітності в армії, проти якої виступають консерватори, передає “Європейська правда”.
44-річний скептик НАТО є, мабуть, найбільш несподіваним вибором Трампа, коли він формує свій кабінет напередодні інавгурації 20 січня, і це рішення викликало швидке засудження з боку деяких опонентів Трампа.
Трамп, оголошуючи про своє рішення, похвалив Гегсета, який є ветераном Національної гвардії США і, згідно з його веб-сайтом, служив в Афганістані, Іраку і на кубинській в’язниці Гуантанамо.
“Піт – жорсткий, розумний і справжній прихильник ідеї “Америка понад усе. З Пітом на чолі, вороги Америки попереджені – наша армія знову буде великою, і Америка ніколи не відступить”, – сказав він.
Хоча в минулому Гегсет висловлював лише обмежені політичні позиції, він критикував союзників по НАТО за слабкість і заявляв, що Китай стоїть на порозі домінування над своїми сусідами.
“Застаріла, неозброєна, вторгнена і безсила. Чому Америка, європейський “номер екстреного зв’язку” протягом минулого століття, повинна слухати самовпевнені і безсилі нації, які просять нас дотримуватись застарілих і односторонніх оборонних угод, яким вони більше не відповідають?” – зазначив раніше Гегсет у своїй книзі.
“Можливо, якби країни НАТО дійсно платили за власну оборону – але вони цього не роблять. Вони лише кричать про правила, потрошачи свої армії і волаючи до Америки про допомогу”, – додав він.
Виступаючи в подкастах і на телебаченні, він заявив, що Китай будує армію, “спеціально призначену для перемоги над Сполученими Штатами Америки”.
“У них є повний спектр довгострокових планів не лише регіонального, але й глобального домінування, а ми – ми маємо голови в дупі”, – сказав Гегсет в одному з подкастів минулого тижня.
Під час того ж виступу Гегсет сказав, що вторгнення Росії в Україну у 2022 році було “війною Путіна за те, щоб повернути йому його лайно”.
“Якщо Україна зможе захистити себе… чудово, але я не хочу, щоб американське втручання проникало вглиб Європи і змушувало (Путіна) відчувати, що він наступає йому на п’яти”, – сказав Гегсет.
Джон Реткліфф наразі є співголовою Центру американської безпеки в Інституті політики “Америка понад усе”, аналітичного центру, пов’язаного з Трампом, пише “Європравда”.
Реткліфф, колишній конгресмен Техасу, обіймав посаду директора національної розвідки з 2020 по 2021 рік під час першого терміну Трампа – і його призначення стало ключовим аргументом для критиків, які вважали, що Трамп використовує розвідувальне співтовариство для обслуговування своїх політичних потреб.
Під час перебування на посаді голови розвідки Реткліфф публічно оприлюднив неперевірену інформацію про вплив Росії на президентські вибори 2016 року, незважаючи на заперечення членів розвідувального співтовариства. Тоді критики стверджували, що Реткліфф використовував розвіддані для політичної допомоги Трампу з наближенням президентських виборів 2020 року.
У вівторок Трамп відзначив лояльність Реткліффа, заявивши у своїй заяві: “Від викриття фейкової російської змови, яка була операцією кампанії Клінтон, до викриття зловживань ФБР громадянськими свободами в суді FISA, Джон Реткліфф завжди був воїном за правду і чесність з американською громадськістю”.
Трамп спочатку обрав Реткліффа на посаду директора національної розвідки в 2019 році, але техаський консерватор зняв свою кандидатуру. Трамп повторно висунув його кандидатуру у 2020 році після того, як Реткліфф став ключовим захисником президента під час першої процедури імпічменту в Палаті представників. Пізніше Сенат проголосував 49-44 партійними голосами за його затвердження.
Реткліфф залишався на цій посаді під час виборів 2020 року та передачі влади, під час яких він особисто заявив Трампу та його союзникам, що немає жодних доказів іноземного втручання у вибори або широкомасштабних фальсифікацій. Роками пізніше він був змушений давати свідчення про цей досвід федеральному великому журі в рамках кримінального розслідування спеціального радника Джека Сміта щодо наслідків виборів 2020 року.
Читайте також:
Трамп здобув перемогу в усіх “хитких” штатах, – Reuters
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!