
Суд у Німеччині 18 серпня засудив 30-річного громадянина України до позбавлення волі за звинуваченням у шпигунстві, визнавши його винним у підготовці підпалів від імені Росії. Ще двох українських обвинувачених виправдали.
Про це повідомляють, зокрема Reuters і німецьке агентство DPA, їх цитує “Радіо Свобода”.
Вищий регіональний суд Штутгарта призначив покарання у вигляді одного року та трьох місяців позбавлення волі. У суді наразі не коментували конкретні звинувачення.
Трьох чоловіків віком 22, 25 та 30 років заарештували в травні 2025 в Кельні та Констанці в Німеччині, а також у швейцарському кантоні Тургау. Їх звинуватили в участі в диверсійній змові, спрямованій на транспортну мережу поштової компанії.
За твердженням обвинувачення, на доручення російської розвідки чоловіки в березні 2025 року надіслали до України дві посилки з GPS-трекерами через українську поштову службу для збору інформації про маршрути та транспортні процедури, які використовує компанія. Розвідка нібито віддавала накази через посередників з окупованого Маріуполя.
Прокурори вважають, що наступним кроком було відправлення посилок із запальними пристроями, які могли б спалахнути під час транспортування. Вони заявили, що посилки мали “спалахнути в Німеччині або в інших місцях дорогою до частин України, не окупованих Росією, та завдати якомога більшої шкоди, щоб підірвати відчуття безпеки населення” Вони стверджують, що троє чоловіків погодилися надіслати посилки, але їхні плани були розкриті, коли вони ще готували напади.
Обвинувачення вимагало для обвинувачених покарання від 2 років і 9 місяців до чотирьох років і трьох місяців, тоді як захист виступав за виправдання всіх трьох.
Читайте також:
У Німеччині затримали українця – його підозрюють у шпигунстві за оборонним підприємством
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!