За результатами попереднього підрахунку голосів у Сполучених Штатах Америки кандидат від Республіканської партії Дональд Трамп перемагає на виборах президента. Окрім того, республіканці здобули більшість у Сенаті і з великою ймовірністю можуть здобути її в Палаті представників Конгресу США.
Про свою перемогу Дональд Трамп близько 9:30 за київським часом середи, 6 листопада, оголосив перед прибічниками у Палм-Біч, повідомляє “Європейська правда“.
Він розпочав виступ словами, що зі своєю командою “допоможе зцілити країну”.
“Ми зробили дещо історичне, ми здолали перешкоди, які здавалося неможливим здолати. Зараз уже зрозуміло, що ми здобули найбільш неймовірну політичну перемогу, якої наша країна ще не бачила. Дякую американському народу за неймовірну честь бути обраним вашим 47-м президентом, як і вашим 45-м президентом“, – заявив Дональд Трамп під скандування “USA! USA!” (“США! США!”).
Представник республіканців пообіцяв щоденно боротися за “сильну, безпечну і процвітаючу Америку”.
“Це буде справді золотим віком для США… Це чудова перемога для американського народу, яка дозволить нам зробити Америку знову великою”, – заявив Трамп.
Перед тим стало зрозуміло, що він перемагає одразу в кількох ключових штатах, які можуть стати вирішальними.
Зокрема, він лідирує в “хитких” штатах Північна Кароліна та Джорджія, а також перемагає в Айові.
Прогноз Decision Desk HQ (DDHQ), пише The Hill, передбачає, що Трамп переможе і в Пенсильванії та на Алясці, що забезпечить йому мінімальні 270 голосів виборників, необхідних для перемоги – при тому, що ще лишаються непорахованими кілька штатів, де кандидат від республіканців гарантовано отримає голоси колегії виборників.
The New York Times вважає перемогу Трампа “дуже ймовірною”, за цим прогнозом, він може отримати до 306 голосів виборників із необхідних 270. Камалі Гарріс для перемоги потрібно здобути перевагу у Вісконсині, Пенсильванії та Мічигані, але в них очевидно лідирує Трамп.
Варто відзначити, що
За результатами проміжних виборів до Сенату США Республіканська партія повернула собі більшість у ньому після того, як останні чотири роки була у меншості.
Як пише Politico, республіканці здобули щонайменше два місця, які раніше були за демократами і забезпечували їм контроль над палатою з мінімальною перевагою 51-49.
Контроль над верхньою палатою Конгресу переходить до Республіканської партії саме тоді, коли давній лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконелл йде з посади, а його наступник поки не визначений (його планують обрати наступного тижня).
Для президента Трампа контроль над Сенатом означатиме велику перевагу. Водночас варто відзначити, що раніше деякі республіканці в Сенаті неодноразово діяли всупереч лінії Трампа.
Оскільки для ухвалення більшості рішень потрібно 60 голосів, Республіканській партії доведеться співпрацювати з демократами.
На виборах 2024 року переобирають третину складу Сенату. Серед сенаторів, у яких завершився термін повноважень, більшість – демократи.
На відміну від Сенату, де на виборах 5 листопада 2024 року обирали лише третину сенаторів (34 зі 100), в нижній Палаті представників Конгресу переобирали увесь склад – це 435 законодавців.
Станом на 10:00 за київським часом на виборах до Палати представників лідирували республіканці – за підрахунками The New York Times, вони вже здобули 191 місце, тоді як у демократів – 169. Водночас підрахунки в різних штатах ще тривали, тож точний результат спрогнозувати було ще складно.
Для контролю над Палатою представників потрібно щонайменше 218 мандатів.
Водночас уже відомо, що зберегла своє місце в Конгресі американка українського походження Вікторія Спарц, яка торік заявляла, що не планує балотуватися знову. Вона передумала буквально за кілька днів до кінцевого терміну подання документів – і в результаті перемогла демократку Дебору Пікетт, яка в минулому служила в армії США.
На офіційній сторінці кампанії Спарц зазначено, що вона отримала підтримку від американських асоціацій власників зброї, противників абортів і малого бізнесу. Спартц – перша представниця американського Конгресу, яка народилася в Україні, переїхала до США і зробила таку кар’єру в американській політиці.
Спарц не підтримала у Палаті представників закон про допомогу американським союзникам, який містив понад 60 мільярдів доларів для України. Також вона пропонувала виключити із законопроєкту чотири положення, зокрема пов’язані з програмою PDA, яка дозволяє Білому дому виділяти Україні зброю безпосередньо зі складів американської армії.
Також переобрався на свій уже п’ятий термін нинішній спікер Майк Джонсон. Як відомо, він дотримується консервативних поглядів, є близьким союзником Трампа та зіграв значну роль у затримці голосування за пакети допомоги для України.
Серед інших союзників Трампа, які залишаються в Палаті представників, – Марджорі Тейлор-Грін, Мет Гетц, Джим Джордан, повідомляє АР.
Читайте також:
Трамп: “України вже немає, винні Байден, Гарріс і Зеленський, який не хоче домовлятися з Путіним”
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!