Під час бойових дій загинув військовий медик Антон Шевчук із позивним “Растішка”. Чоловік був активним учасником Революції Гідності і долучився до служби у війську в 2014 році.
Про втрату пишуть друзі та близькі Антона Шевчука.
Зокрема, трагічну звістку повідомила українська поетка та військовослужбовиця Оксана Рубаняк.
“Добрий, щирий, простий і відкритий. Веселий і життєрадісний. Растішка… Дякую, що був у моєму житті. За спільну службу за товариство. Дякую за тебе. Ти один з небагатьох, кого мені не вистачатиме”, – написала вона на своєму ФБ.
Станом на серпень 2023 року Антон Шевчук обіймав посаду начальника медичної служби 82-ї окремої десантно-штурмової бригади ЗСУ.
Тоді був інцидент, коли він попросив Командування Медичних сил замінити неякісні китайські турнікети, а йому оголосили “сувору догану”.
В оперативному командуванні “Північ” розповідали, що на у 2013 році ще молодий лікар Антон Шевчук був активним учасником Революції Гідності. Чоловік приєднався до студентських акцій ще наприкінці листопада.
Протягом тривалого часу – до квітня 2014 року – Антон поєднував участь у протестах та обов’язки лікаря у Львівській обласній лікарні.
“Бажання приєднатися до протестних акцій посилювалося ще й тим, що старші колеги не відпустили мене в столицю під час Помаранчевої революції, бо вважали занадто молодим”, – згадував лікар.
Антон Шевчук був переконаним, що має “потужні бунтарські гени”, оскільки був нащадком українців, яких катували в таборах Сибіру, воїнів легіону Українських січових стрільців та Української повстанської армії.
Свій позивний чоловік отримав під час революції завдяки своїй кремезній статурі.
30 листопада чоловік став співорганізатором Першої сотні Майдану, яка згодом стала 42-ю сотнею “Львівська брама”.
“Растішка” намагався долучитися до війська після початку вторгнення Росії, але не втрапив у першу хвилю мобілізації. Лише у травні 2014-го чоловік став до лав 25-го батальйону територіальної оборони “Київська Русь”.
Із серпня того року Антон служив у районі Дебальцевого. За час перебування в українському війську чоловік урятував чимало побратимів, очолюючи медичну роту 59-ї бригади та евакуаційно-сортувальне відділення.
Під час перших трьох років на фронті він двічі зазнав травмування, зокрема важкого ушкодження хребта. Однак після відновлення знову повертався до побратимів.
У 2018 році Антону Шевчуку присвоїли військове звання “капітан медичної служби”.
Читайте також:
На фронті загинув 24-річний веслувальник національної збірної Даниїл Єгоров
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!