На честь 6-річчя створення організації рух Veteranka створив інформаційну компанію «6 років: Сила сестринства», її мета – привернути увагу до вкладу військовослужбовиць в боротьбі за незалежність країни в російсько-українській війні.
Про це організація повідомила в коментарі “Новинарні” у вівторок, 22 жовтня.
Героїнями соціальної реклами стали учасниці руху Veteranka, які зараз служать в найгарячіших точках нашої країни:
Фото є частиною спільного документального проєкту документальної фотографки Марисі Мʼяновської та руху Veteranka .
Сьогодні Рух Veteranka – перша та єдина спільнота жінок України з військовим досвідом, яка створена ветеранками у 2018 році. За 6 років існування організація з 20 учасниць перетворилася на масштабну всеукраїнську спільноту жінок з бойовим досвідом та об’єднує більше 1700 учасниць Руху – ветеранок та діючих військовослужбовиць України, а також проактивних волонтерок, громадських активісток, які підсилюють одна одну. Серед напрямків організації – захист прав військовослужбовиць, реабілітація і реінтеграція ветеранок, надання компетентної допомоги армії та стимулювання змін у суспільстві.
“Сьогодні ми демонструємо справжню силу сестринства, адже головні напрямки нашої роботи — для жінок і про жінок в армії. Ми розпочали із виборювання прав жінок служити на бойових посадах у війську і ми добились цього, у 2018 році було відкрито 63 посади для жінок у секторі безпеки та оборони України, перші розпочали працювати, і далі продовжуємо, над гідним матеріально-технічних забезпечення військовослужбовиць. Серед останніх наших проєктів — це впровадження механізму протидії сексуальним домаганням в армії, чат-бот для долучення до Сил оборони”, — коментує очільниця руху Veteranka Катерина Приймак.
Також один з напрямків роботи організації – це штаб швидкого реагування, який було створено у першу добу повномасштабного вторгнення – 25 лютого 2022 року, що забезпечує захисниць та їх підрозділи амуніцією, дронами, автівками, такмедом. Тільки за 2,5 роки благодійним фондом Veteranka було закрито 6 тис колективних та індивідуальних заявок з фронта – це допомога 107 військовим підрозділам НГУ та ЗСУ від рівня бригади і нижче на суму більше, ніж 100 млн грн, ще стільки ж допомоги було отримано від партнерів та меценатів.
За останніми даними в Збройних силах України служить майже 70 тис військовослужбовиць, серед них 5 тис на лінії зіткнення на рівні з чоловіками відстоють територіальну цілісність та незалежність нашої держави.
Серед бойових посад – снайперки, штурмовички, артилеристки, аеророзвідниці, парамедикині та інші спеціальності.
Читайте також:
Рух Veteranka запустив чат-бот для жінок, які хочуть долучитися до війська
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!