Правоохоронці повідомили про підозру в незаконному збагаченні на понад 20 млн грн чинній народній депутатці.
Про це йдеться в пресрелізі Спеціалізованої антикорупційної прокуратури в четвер, 17 жовтня. Журналісти “Української правди” з’ясували, що йдеться про обраницю від партії “Слуга народу” Ірину Аллахвердієву (теперішнє прізвище – Кормишкіна).
За даними САП, слідство встановило, що нардепка у 2021-2022 роках заволоділа активами, які на понад 20 млн грн перевищують офіційні доходи та заощадження за цей період.
Водночас її офіційний дохід за цей період та заощадження становили не більше 2,7 млн грн, які підозрювана використала на інші цілі.
За отримані кошти народна обраниця згодом придбала будинок поблизу Одеси, де тепер проживає.
“Дії народного депутата України кваліфіковано за ст. 368-5 КК України. Санкція статті передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від п’яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років”, – йдеться в повідомленні.
У Центрі протидії корупції розповіли, що це вони написали заяву до антикорупційних органів щодо незаконного збагачення Кормишкіної. При чому, генпрокурор Костін спочатку відмовився реєструвати провадження.
“Все почалось з того, що два роки тому ЦПК звернувся із заявою до генпрокурора Костіна і повідомив, що депутатка Аллахвердієва отримала в подарунок майже 20 млн грн та швейцарський годинник, інкрустований 11 діамантами. Дарувальником був її батько, але з відкритих даних випливало, що його офіційні доходи не довзоляли робити такі подарунки. Тоді генпрокурор відмовився розпочати провадження щодо депутатки від “Слуги Народу”. Ми оскаржили це рішення до ВАКС, який визнав незаконною відмову Костіна і зобов’язав генпрокурора внести відомості до реєстру.
Після відкриття провадження справу передали в НАБУ та САП для проведення розслідування і перевірки фактів, викладених у нашій заяві. І ось маємо результат, – розповіли в ЦПК.
І додали:
“Ця справа також демонструє, що генпрокурор не повинен мати виключного право на відкриття справ щодо нардепів. Якщо йдеться про корупційні злочини, то така права має бути і у керівника САП”.
Читайте також:
Нардеп від “Слуги” Одарченко пропонував Найєму $50 тис. хабаря у біткоїнах – отримав підозру
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!