Близько 10% бойових медиків мають медичну освіту, але на полі бою працюють зовсім інші правила.
Про це повідомив командувач Медичних сил ЗСУ Анатолій Казмірчук в інтерв’ю “Укрінформу”, яке опубліковане у п’ятницю, 11 жовтня.
Він підкреслив, що військовослужбовець, який прийшов на військову службу, повинен бути навченим наданню домедичної допомоги собі і своїм побратимам. Адже якщо військовослужбовець матиме при собі індивідуальні засоби з надання допомоги, але за відсутності знань та навичок не зможе ними користуватися, то, на жаль, він не допоможе ні собі, ні побратиму.
“Там ідеться про порятунок життя, а не про лікування. Тому ми говоримо про те, що коли військовослужбовець навчений, то він врятований”, – каже Казмірчук.
І додає:
“Є випадки, коли в тактичному укритті (зона непрямої загрози) не проводять необхідні маніпуляції, такі як оцінювання доцільності використання турнікета в разі тих поранень, де було б достатньо тиснучої пов’язки та подальшої відсутності переміщення або конверсії турнікета при «високому» турнікеті. Через ці випадки було вирішено внести навичку переміщення турнікета до програми базової загальновійськової підготовки”.
Читайте також:
Командувач Медсил ЗСУ озвучив відсоток поранених військових, які повертаються в стрій
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!