Євген Єщенко працював відеооператором у Києві. Був відеографом видань “Рубрика” і “Східний варіант”, любив знімати рекламу. У перші дні повномасштабного вирішив: “Ховатися я не буду, якщо дадуть повістку, то піду”. Так і сталося. У травні 2022-го він отримав направлення на ВЛК, і за кілька місяців був на передовій, на Донбасі.
Єщенко надавав медичну допомогу на полі як стрілець-санітар. З часом був призначений заступником командира взводу та виконував бойові завдання. 10 березня 2023 року отримав нагрудний знак “Золотий хрест”.
Відпрацював на “нулі” майже рік. “Моя професія колишня відійшла не те що на другий, а не десятий план, тому що на тебе покладено стільки обов’язків, що ти не думаєш якби знімати”, – розповідає Євген.
12 липня 2023 року біля Великої Новосілки в Донецькій області молодший сержант Єщенко під час мінометного обстрілу отримав поранення в плече та був евакуйований із поля бою.
“Ми несли вартову службу. О 9-й годині вечора розпочався мінометний обстріл. Після другого обстрілу я майже встиг із побратимом заховатися в траншею. Приліт був дуже близько, буквально за 20 метрів від нас, і мене зачепило осколком. Він пройшов через ліве плече навиліт”, — розповідав військовий.
На десятий день у нього відкрилася артеріальна кровотеча. При її усуненні ймовірно було пошкоджено нерви. На щастя, в той час у лікарні працював запрошений хірург із ННЦ хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова, тож завдяки його вчасним рішенням і діям вдалося врятувати руку від ампутації. Проте її рухливість була майже втрачена. Євген списався зі Збройних сил як непридатний.
Рука висіла “батогом”. Щоб не атрофувалися м’язи і відновлювалися нерви, Євгенові вшили електростимулятор.
Іноді, зізнається ветеран, йому хочеться, щоб “чужу” безсилу руку відрізали. Однак він уперто працює над відновленням функцій кінцівки та має успіхи.
Як проходить реабілітація, що згадує та в чому бачить своє призначення, Євген Єщенко розповів “Новинарні”.
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!