Естонія має намір реструктурувати військову допомогу, яку надає Україні, щоб у ній переважала продукція естонських підприємств.
Про це в інтерв’ю ERR заявив міністр оборони Естонії Ханно Певкур.
Цьогоріч Естонія надала Україні військової допомоги на близько 100 млн євро, що становить 0,25% ВВП країни. У наступні роки буде застосована аналогічна політика, однак структура допомоги буде змінена.
“Ми стаємо на зовсім новий курс. Ми сказали Україні, що будемо давати те, що ми (самостійно – ред.) виробляємо, і будемо явно направляти ці гроші в естонську економіку, в естонську оборонну промисловість”, – зазначив Певкур, додавши, що нині тривають перемовини з українською стороною.
За його оцінкою, естонська оборонна промисловість здатна виробляти продукції більш ніж на 100 млн євро на рік. Нині відбувається уточнення потреб України, щоб адаптувати під них продукцію.
“Чи хочуть вони насамперед розмінування, суднобудування, безпілотників, пристроїв спостереження. Ми передали Україні (інформацію – ред.) про наші можливості, і тепер намагаємося знайти розумний компроміс, в якому враховуються їхні пріоритети і наші виробничі можливості”, – зазначив міністр оборони Естонії і зауважив, що у разі потреби якихось специфічних виробів виробництво Естонії має “швидко підтягуватись”.
Після отримання переліку пріоритетів України можна буде організувати державні тендери. За словами Певкура, у тендерах могли би брати участь усі естонські підприємства, які виробляють необхідну продукцію.
Він також зазначив, що вся естонська продукція військового призначення, яку досі постачали в Україну, отримувала лише позитивні відгуки і була затребуваною. Зокрема, він згадав засоби аналізу бойової обстановки, безпілотники виробництва Threod, військові катери та протидронові рушниці виробництва Rantelon.
Читайте також:
Естонія передала Україні ЗРК Mistral і ракети до них
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!