Президент Польщі Анджей Дуда розкритикував заяву міністра оборони країни Владислава Косіняка-Камиша про блокування вступу України до ЄС без вирішення “волинського питання”, наголосивши, що такі заяви є частиною політики президента РФ Володимира Путіна.
Про це пише Rzeczpospolita.
“Якщо хтось каже, що блокуватиме доступ України до Європейського Союзу, це відповідає політиці Володимира Путіна. Ну, я не знаю, чи це є наміром тих, хто зараз при владі… Я хотів би знати, що конкретно мають на увазі міністри, прем’єр-міністри, коли роблять ці заяви. Це складні питання, в тому числі і для самих українців, які треба враховувати, які роками замовчувалися”, – зазначив польський лідер, заявивши, що очільник Кремля напав на Україну, щоб зупинити її інтеграцію в ЄС.
Дуда також заявив, що у своїй політиці він “намагався діяти так, щоб не створювати точок напруги між Варшавою і Києвом…” та обговорював ці питання з президентом Володимиром Зеленським.
“Найкращим прикладом цього була присутність президента в Луцьку, в річницю Волинської різанини (офіційний польський термін на позначення подій на Волині під час Другої світової війни, українські історики говорять про “Волинську трагедію” обох народів – ред.)”, — сказав президент Польщі.
Дуда додав, що знайти порозуміння з усіх складних питань, в тому числі історичних, є й в інтересах самої України та зазначив, що “українці мають дуже багато проблем з минулим Другої світової війни”.
Нагадаємо, раніше міністр оборони Польщі Косіняк-Камиш заявив, що підтримка його країною вступу України у Європейський Союз неможлива без вирішення питання “Волинської трагедії”.
Читайте також:
Польське міноборони заявило, що без вирішення “волинського питання” не буде вступу України в ЄС
11 липня в Польщі вшановують “День пам’яті жертв геноциду на Волині”, наголошуючи на масових вбивствах поляків підрозділами УПА під час Другої світової війни (приблизно 36,5 тисяч, при тому що деякі польські історики значно завищують число жертв). В Україні не погоджуються з визначенням цієї події як геноциду поляків та вважають обопільною трагедією, адже поляки також убили близько 20 тисяч українців.
Ця сторінка в історії взаємин двох народів чи не найскладніша. Утім війна Росії проти України зблизила Київ і Варшаву та дала новий ґрунт для спільного діалогу.
Читайте також:
“Примирення має включати визнання провини”: Сейм Польщі ухвалив резолюцію щодо Волинської трагедії
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!