Юлія Кирієнко-Мерінова
журналістка каналу “1+1”, воєнкор
(FB)
В Україні понад 60 тисяч рахуються в СЗЧ (самовільне залишення частини – “Н”), за весь час повномасштабки.
Це майже 10 повністю укомплектованих бригад.
Не питайте звідки я взяла цю цифру. Мені є де дізнаватись такі дані.
Причини дезертирства різні: від втечі з бойових позицій під час бою до звичайної поїздки на МРТ, під чесне слово безпосереднього командира, але коли комбат був не в курсі.
До цієї кількості доєднався ще один.
Сергій Гнезділов.
Та шо там, скажете ви. Після закону про “перше СЗЧ” (за яке не настає кримінальна відповідальність у разі повернення в частину – “Н”) можна не паритись, відповідальність йому вже не загрожує.
Воно може й так, але цей військовий таким вчинком порушив важливе питання: коли ЗСУ перестане бути вʼязницею, де термін служби – вічність?
Влада проігнорувала законопроект про 36 місяців служби.
Влада свідомо видалила цей пункт із закону про мобілізацію.
Нам всім говорять, що ж війна за вікном і треба воювати.
Але Сергій Гнезділов описав, чому так хоче справедливості той, хто у війську давно. Чому ми припинили чути голоси військових про те, що вони просто хочуть знати ще скільки часу їм слід відкладати своє життя, аби країна вистояла?
Це ж хочуть і знати новобранці, які йдуть у військо після закону про мобілізацію.
Я зараз не буду писати довго про те, що армії треба люди. Що нема ким міняти. Що новий особовий склад не навчений і тому тікає. Що треба брати військового одразу на контракт, і тоді, коли всі будуть контрактники, то й зʼявиться змога звільняти мобілізованих. Так само не буду писати про те, що поранені і загиблі теж є щодня. І замість них на позицію теж хтось має ставати.
Але час поговорити про демобілізацію всерйоз. Бо військо хоче справедливості. А поки вона спрацьовує для тих, хто марить відкосити від армії.
Читайте також:
Активіст і військовий Гнезділов заявив, що йде в СЗЧ на знак протесту проти невизначених термінів служби
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!