Кількість загиблих у батальйоні безпілотних БПЛА “Птахи Мадяра” не перевищують 1 відсоток особового складу підрозділу.
Про це розповів командир батальйону ударних безпілотників Роберт Бровді “Мадяр” на міжнародній конференції YES (“Ялтинська європейська стратегія”), пише 17 вересня “Главком”.
“Я, мабуть, вперше озвучу цифри реальних зусиль на збереження особового складу, що є для нас головною метою. Здійснивши забезпечення кожного військовослужбовця, кожного пілота, кожного учасника процесу, який навіть епізодично з’являється в зоні виконання бойових задач, ми протягом цієї еволюції [збільшення кількості особового складу] від 12 до 1000 людей в підрозділі досягли того, що нам вдалося не перевищити відмітку безповоротних втрат на рівні 1% особового складу підрозділу”, – сказав Мадяр.
“Санітарні втрати у різний період різні, але коливаються в діапазоні 3-4%. Причому ¾ санітарних страт повертаються назад до складу нашого підрозділу”, – додав командир.
Він зазначив, що “воює 400, а 600 – це наші рекрути, яких ми мобілізували останнім часом і вже прийняли до підрозділу. Зараз ми їх навчаємо, даємо їм повністю всю базу знань”.
“Враховуючи абсолютно різні підходи і пріоритети у збереженні особового складу у нас і у ворога, головна мета – це просувати результати нашої діяльності, зберігаючи особовий склад. І це вдається сьогодні робити в якісних показниках, адже підрозділ вийшов на відмітку від 800 до 1000 уражених ворожих цілей протягом кожного місяця, діючи паралельно на всіх гарячих напрямках”, – розповів також Бровді.
Водночас комбат вважає, що “еволюціонування безпілотних технологій, які на сьогодні формують 50% всієї ударної діяльності цієї війни, настільки плинне, що за моїми, нехай суб’єктивними, оцінками, протягом найближчих 6-8 місяців ця війна безпілотна стане справді безпілотною, тобто без участі пілотів”.
“Зараз одночасно вирощуються сотні систем штучного інтелекту і випробовуються зараз у тестових режимах. За пів року пілоти будуть не потрібні. Будуть потрібні люди, які просто піднімуть на метр над землею дрон. А далі дрон сам визначить, залежно від свого розвитку, що вразити, як відрізнити «жигуля» від танка і точно не відділить українця від ворога. Ці виклики треба сприймати дуже серйозно і інвестувати у технології, компетенція в яких найвища саме в Україні”, – сказав офіцер.
Роберт Бровді нагадав, що з 1 вересня Китай запровадив обмеження поставок компонентів для дронів та самих дронів.
“Я вбачаю у цьому великі ризики. Адже наслідки цих обмежень ми зловимо протягом наступних місяця–півтора. Окрім цього ризику, всі інші складові у нас абсолютно реалізовані. Причому, вибачте за порівняння, більшість цих засобів (складових) робиться з лайна і палок у, м’яко кажучи, не промислових масштабах і не на високотехнологічних лініях”, – додав Мадяр.
Читайте також:
Перед тим, як Китай вводить обмеження, МОУ не те що не закупилось “мавіками” наперед, а профукало потреби ЗСУ цього року, – Serg Marco
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!