Вересень 2024. Донецька область. Курахове. Пожежні машини на вулицях цього спорожнілого міста вже стали цілодобовим явищем. Тут усе затягнуте їдким димом від пожеж. Росіяни б’ють по Кураховому артилерією та КАБами, тож гасити полум’я тут небезпечно для життя. Але рятувальники відчайдушно продовжують це робити.
Ще місяць тому тут працювали магазини, аптеки, ринки – а тепер Курахове лежить у руїнах. Росіяни на Курахівському напрямку змогли просунутися на 10 км до міста.
Ситуація тут стала критичною, коли ворог підійшов до містечка Селидове на півночі й почав розширювати плацдарм у бік Курахового та Вугледара. З боку окупованої Мар’їнки та Новомихайлівки противник теж не припиняє щоденні штурми лінії нашої оборони. Якщо росіянам вдасться її пробити, Курахове опиниться в кліщах.
Вулиця, на якій живе пані Люба, майже повністю вигоріла через обстріли. Пенсіонерка в розпачі, але розуміє – виїжджати треба…
Одну з ділянок у цій смузі оборони вже майже два роки тримає 79-та Таврійська десантно-штурмова бригада ЗСУ.
Розрахунок важкого міномета підтримує піхоту на передньому краї. Робота важка і відповідальна, але без них побратими позиції не втримають. “Зараз, слава Богу, по боєприпасах безперебійно – скільки треба, стільки дають”, – каже мінометник “79-ки” Микола.
Та і в росіян проблем із боєкомплектом немає. Бомбами, ракетами та артилерією вони рівняють усе навкруги. Ця тактика зветься “вогневий вал”. Росіяни сунуть його перед своєю піхотою.
Так само, як і мінометники, піхоту 79-ї ОДШБр прикриває група пілотів БПЛА. Оператор Матвій вишукує російських окупантів, які намагаються просунутись якомога ближче до наших окопів, а вночі атакувати. Як складно зараз в окопах, Матвієві не треба пояснювати – він сам півтора року був піхотинцем.
Стримувати ворога дедалі важче. Але десантники впевнені: якщо не зупинити тут, Донеччиною росіяни не обмежаться.
Про все це – відеорепортаж “Новинарні” з Курахівського напрямку:
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!