Щоденну хвилину мовчання пропонують сповіщати як повітряну тривогу: деталі

До президента Володимира Зеленського подали запит із проханням змінити підхід до реалізації щоденної загальнонаціональної хвилини мовчання за загиблими.

Про це повідомили у громадській організації “Вшануй”.

“Хвилина мовчання – це щоденний ритуал подяки та памʼяті. Ми часто говоримо чому це важливо і що це лише перший крок до створення нової культури вшанування”, – зауважили в організації.

Указ про загальнонаціональну хвилину мовчання діє з 16 березня 2022 року.

За словами народної депутатки, авторки запиту Наталії Піпи, протягом цих двох років хвилина мовчання найчастіше проводиться у закладах освіти та окремих приватних підприємствах.

“У деяких містах, родини військових проводять хвилину мовчання перекриваючи центральні вулиці о 9:00. І лише деколи, на вулицях та площах, хвилина мовчання проводиться централізовано, за ініціативою місцевого самоврядування. Дуже контрастне видовище, коли у транспорті чи в кафе одна людина встає на хвилину мовчання, а навколо усім байдуже – хтось забув, а хтось і не знав про хвилину мовчання”, – зазначає вона.

Тому депутатка закликала використовувати системи оповіщення цивільного захисту, за допомогою яких сповіщають про повітряну тривогу, для оголошення загальнонаціональної хвилини мовчання.

Також вона наголосила на необхідності проведення хвилини мовчання в установах та організаціях усіх форм власності, громадських місцях, зокрема органах виконавчої влади та місцевого самоврядування, дипломатичних установах, закладах освіти, культуру, спорту, охорони здоров’я, громадського харчування тощо.

Як писала “Новинарня“, у Вінниці задля вшанування пам’яті всіх жертв російсько-української війни зупиняється громадський транспорт під час загальнодержавної хвилини мовчання о 09:00.

Читайте також:
“Укрпошта” представила марку “Хвилина мовчання”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна