Ситуація із якістю води у Києві контрольована. Профільні служби постійно моніторять стан питної води на території Києва та води в акваторії річок Десна і Дніпро.
Про це в суботу, 7 вересня, заявили в Київській міській державній адміністрації.
Як запевнили в КМДА, якщо якість води погіршиться, ПрАТ «АК «Київводоканал» негайного відкоригує технологічні процеси та застосує додаткові реагенти для знезараження води, аби показники якості питної води відповідали вимогам Державних санітарних норм і правил. Алгоритми дій для запобігання погіршенню якості води обговорили на Постійній комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.
“За даними Деснянського басейнового управління водних ресурсів Держводагентства України, спостерігається погіршення якості води річки Сейм. Проте, за інформацією контролюючих служб, наразі підстав для паніки нема – показники питної води у столиці залишаються в нормі. А на випадок погіршення ситуації міські служби розробляють комплекс заходів, який дозволить забезпечити споживачів міста Києва питною водою”, – зазначили в держадміністрації.
Окремі організації та установи також можуть розробляти плани для убезпечення та реагування на будь-які можливі сценарії розвитку подій. Зокрема, звертатися до підпорядкованих підприємств щодо створення запасів води.
“Наголошуємо, що такі дії не свідчать про настання надзвичайної ситуації. Просимо медіа не маніпулювати інформацією і не створювати паніки”, – додали в КМДА.
З 14 серпня росіяни скидають у річку Сейм на території Росії відходи невідомих речовин, спричиняючи забруднення водойми. Забруднення поширилося по всій акваторії річки Сейм у межах Сумської області та дісталося Чернігівщини. На Сумщині виявили масовий мор риби. У Держагентстві України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм заявили, що у річці Сейм на Чернігівщині виявили перевищення гранично допустимих концентрацій забруднювальних речовин, зокрема, амонію та завислих речовин.
Річка Сейм впадає у Десну, яка протікає Сумщиною, Чернігівщиною та Київщиною.
В Київській ОВА повідомили, що Державна екологічна інспекція провела перевірку річки у межах Київщини.
Інспекція не виявила перевищення гранично допустимих концентрацій органічних та мінеральних речовин у річці. Крім того, зафіксовано вміст кисню у межах норми, а фактів мору риби не виявлено.
Читайте також:
У Києві зафіксували 17 випадків гарячки Західного Нілу, троє людей померли
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!