Законопроєкт про збільшення податків: Рада провалила голосування

Верховна Рада провалила голосування у першому читанні за законопроєкт №11416-д щодо збільшення податків на 30 мільярдів гривень.

Про це повідомив народний депутат Ярослав Железняк.

“За” відповідне рішення проголосувало лише 224 нардепи, з необхідного мінімуму у 226 голосів.

Як зазначив Железняк, законопроєкт відправили на повторне перше читання.

“Я не голосував – поки не буде прийнята реформа митниці, говорити про підвищення податків вважаю неприпустимим”, – додав народний обранець.

Що передувало

29 серпня комітет Верховної ради з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав оновлену версію урядового закону про підвищення податків №11416-д та рекомендував нардепам ухвалити його в першому читанні.

Доопрацьована законодавча ініціатива передбачає:

  • підвищення ставки військового збору з 1,5 до 5%;
  • встановлення військового збору в розмірі 1% від доходу для ФОП — платників єдиного податку ІІІ групи;
  • встановлення військового збору для ФОП — платників єдиного податку І, ІІ та IV групи на рівні 10% мінімальної зарплати.

Документ також визначає, що встановлені особливості оподаткування військовим збором діятимуть до 31 грудня року, у якому буде припинено воєнний стан.

Проєкт також пропонує встановити ставки податку на прибуток підприємств для небанківських фінансових установ (крім страховиків) на рівні 25%. Водночас у законопроєкті залишили щомісячні авансові внески з податку на прибуток для роздрібної торгівлі пальним.

Читайте також:
Комітет Ради рекомендував схвалити збільшення видатків на оборону на 500 млрд грн

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна