На вимогу федерального суду США власник соцмережі Х (Twitter) Ілон Маск представив перелік акціонерів X Holdings Corp., надаючи офіційну інформацію про інвесторів, які допомогли йому придбати платформу Twitter за 44 млрд доларів у жовтні 2022 року. Згідно з документом, одним із найбільших інвесторів у купівлі Twitter є венчурний фонд 8VC. За даними Forbes, у ньому працюють сини російських олігархів Вадима Мошковича та Петра Авена.
Про це інформує “Економічна правда” з посиланням на документ The Washingon Post. Також про це повідомив NewsWeek.
Інформація про роботу Авена та Мошковича зацікавила американські медіа на тлі того, як минулого місяця Національний центр контррозвідки і безпеки США випустив бюлетень, у якому попередив стартапи Кремнієвої долини про те, що інші країни використовують американські інвестиційні компанії для доступу до конфіденційних даних і загрожують національній безпеці.
Як пише Forbes, у 2022 році фірма найняла Дениса Авена — сина Петра Авена, який є російським банкіром зі статками приблизно в 4,4 млрд доларів. На той час старший Авен перебував під санкціями Європейського Союзу та Великої Британії, а у 2023 році він потрапив під санкції Міністерства фінансів США через свою роль в управлінні одним з найбільших російських комерційних банків. Денис Авен виїхав з Москви, коли йому було 12 років, а також відвідував школу-інтернат у Великій Британії, перш ніж приїхати до США. Він навчався в Єльському університеті, а потім отримав ступінь магістра з бізнесу та управління в Гарварді у 2022 році.
Джек Мошкович є сином російського олігарха-мільярдера Вадима Мошковича, який заснував сільськогосподарський конгломерат “Русагро”. Після вторгнення Росії в Україну у 2022 році старший Мошкович потрапив під санкції ЄС, Великої Британії, Швейцарії, Канади та Австралії через його ймовірні зв’язки з Кремлем і президентом Росії Володимиром Путіним.
У день повномасштабного вторгнення у 2022 році, як зазначає Forbes, і Авен, і Мошкович зустрічалися з Путіним та іншими бізнес-лідерами.
За даними Forbes, Джек Мошкович приєднався до фірми у 2018 році як аналітик, завершуючи навчання в Стенфордському університеті, куди він приїхав після того, як виріс у Москві та навчався в школі-інтернаті у Британії. Під час навчання в Стенфорді він повернувся до Москви, щоб виконати кілька літніх аналітичних завдань в офісі McKinsey в російській столиці, як зазначено на його сторінці в LinkedIn. Згідно з матеріалом Forbes, він не був залучений до жодних оборонних угод компанії.
У відповідь на запит Forbes про інтерв’ю на цю тему керуючий партнер і співзасновник 8VC Джо Лонсдейл опублікував допис в Х, в якому зазначив: “8VC суворо дотримується правових рамок і завжди намагається поважати і дотримуватися закону. Ми не брали грошей у їхніх батьків або друзів їхніх батьків і не потребуємо їх”.
Він назвав Мошковича “суперзіркою”, а Авена — “талантом” і сказав, що батько Мошковича, який перебуває під санкціями, є “успішним сільськогосподарським лідером”.
Згідно з дописом Лонсдейла, він найняв Авена після того, як дізнався, що той втратив потенційну можливість працевлаштування в приватній інвестиційній фірмі через побоювання щодо санкцій проти його батька.
Лонсдейл також написав, що, хоча він ненавидить Путіна, він “не згоден з тим, що ізолювати розумних, заможних росіян — це хороша стратегія для нас”.
8VC інвестує в різні галузі, але найбільше — в оборонні технології, на рівні з іншими великими фірмами, такими як Andreessen Horowitz та General Catalyst. Інвестувавши в компанії Palantir та Anduril, які в сукупності отримали мільярдні державні контракти від американського уряду, 8VC розширила свій портфель за рахунок інших військово-орієнтованих «єдинорогів», включаючи компанію Saronic, що займається виробництвом безпілотних катерів, та стартап Epirus, що займається системами протидії безпілотникам.
Читайте також:
У Франції затримали директора Telegram Дурова: як реагує Росія і її прибічники
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!