У Франції затримали директора Telegram Дурова: як реагує Росія і її прибічники

Російський інтернет-підприємець Павло Дуров – засновник і генеральний директор компанії Telegram, колишній гендиректор соціальної мережі “Вконтакте” – був затриманий 24 серпня близько 8-ї години вечора у Франції, коли він вийшов зі свого приватного літака на злітній смузі аеропорту “Ле Бурже”.

Про це повідомив французький канал TF1/LCI із посиланням на свої джерела, передає “Детектор медіа”.

За цими даними, затримання провели жандарми GTA (повітряної транспортної жандармерії).

Приводом для його затримання став ордер, виданий Національним управлінням судової поліції Франції на підставі попереднього розслідування. TF1 повідомляє, що Дуров у Франції був включений до списку розшукуваних осіб.

Як повідомляє канал, влада Франції звинувачує Дурова у співучасті в торгівлі наркотиками, злочинах проти дітей та шахрайстві через відсутність модерації в месенджері “Телеграм”.

Дурова супроводжували охоронець та жінка. Телеканал зазначає, що Павло Дуров прибув з Азербайджану.

Як стверджується, бізнесмен перебуває під вартою. Джерело TF1 заявило, що Дурова точно заарештують.

“На своїй платформі він допустив скоєння незліченних правопорушень і злочинів, не роблячи нічого, щоб це модерувати або співпрацювати “з правоохоронними органами]”, — цитує канал неназване джерело.

Павло Дуров – мультимільярдер, має громадянство Франції, останнім часом жив в Об’єднаних Арабських Еміратах.

Після появи інформації про затримання Дурова криптовалюта Toncoin, яку використовують у месенджері, почала стрімко знецінюватися.

Реакції, які поширюють з приводу затримання Дурова російські офіційні інформагенції

Віцеспікер держдуми РФ Владислав Даванков закликав главу МЗС Росії Сергія Лаврова виступити із закликом до французької влади звільнити Павла Дурова з-під варти.

Глава так званої “Ліги безпечного інтернету”, колишня сенаторка РФ Катерина Мізуліна вважає, що арешт Дурова – продовження санкційної політики США, і загалом американці “стоять за ситуацією”.

Речниця МЗС Росії Марія Захарова звернулася до західних неурядових організацій із питанням, чи виступатимуть вони на захист Дурова, чи “проковтнуть язики”.

Американський підприємець Ілон Маск після затримання у Франції Павла Дурова заявив, що в Європі до 2030 року почнуть страчувати за “лайки мемів”.

Американський телеведучий Такер Карлсон, який симпатизує Росії, приїздив і брав інтерв’ю в Дурова, вважає, що його Дурова – це нібито “попередження для всіх власників онлайн-платформ, які не бажають замовчувати правду”, і що “темрява швидко згущується над колишнім вільним світом”.

Читайте також:
У пошуках компромісу між зручністю та ризиками. Що Україні робити з Telegram 


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна