Фонд, який “примазався” до “Охматдиту”, не планує переказувати лікарні 378 мільйонів, зібраних після ракетного удару, – головлікар

Директор Національної дитячої спеціалізованої лікарні «Охматдит» Володимир Жовнір заявив, що БО «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство» не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ «Охматдит» 378 мільйонів гривень, зібраних після ракетного удару.

Про це він розповів у п’ятницю, 16 серпня, у соцмережах.

Жовнір нагадав, що після ракетного удару, для швидкого інформування громадян та бізнесменів, які долучилися до збору коштів, реквізити фонду були оприлюднені на сторінках лікарні та її співробітників у соціальних мережах, у ЗМІ. А до всіх публікацій і листів до спонсорів, починаючи з 8 липня, додавались реквізити й фонду.

“Той факт, що фонд містить у своїй назві ім’я НДСЛ «Охматдит», стало для благодійників додатковим підтвердженням того, що зібрані кошти будуть використані за призначенням і в жодному разі не підуть на цілі, не пов’язані з процесом відбудови. В результаті за кілька діб фондом було отримано рекордну суму. Й у нас не було жодних сумнівів щодо того, що ці кошти будуть використані на відновлення «Охматдиту». Подібне навіть не можливо було уявити… До сьогоднішнього дня”, – переповідає ситуацію головний лікар.

Жовнір констатує: комунікація з фондом почала погіршуватися після перших публічних скандалів та прохання перерахувати гроші на відбудову лікарні з рахунку фонду на рахунок лікарні.

“Ми чомусь перестали знаходити спільну мову, на наші листи ми не отримували перерахування, а сьогодні дії фонду підтвердили, що ми з ними маємо зовсім різне бачення того, як лікарня має відновлюватись. Зранку ми дізнались, що БО «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство», не планує переказувати кошти на рахунок НДСЛ «Охматдит». Тобто станом на 16 серпня 2024 року 378 млн грн залишаються на рахунку в БО «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство», – стверджує головний лікар закладу.

Через соціальну мережу ФБ він публічно вимагає  від фонду переказати кошти, отриманні на всі банківські та фінансові рахунки Благодійної організації «Благодійний фонд «Охматдит – здорове дитинство» у вигляді благодійної допомоги для відновлення зруйнованих будівель та матеріально-технічної бази НДСЛ «Охматдит» МОЗ України після ракетної атаки 08.07.2024 на Казначейський рахунок НДСЛ «Охматдит».

Крім того, каже Жовнір, лікарня розглядає імовірність розірвати правовідносини з фондом через те, що їхні дії є недобросовісними а також “імовірно шахрайськими”.

“Ми будемо рухатись у правовій площині щодо коштів які були зібрані саме для лікарні. Колектив НДСЛ «Охматдит» зробить все можливе, щоб встигнути відновити корпуси Охматдиту до того, як в Україну прийдуть дощі та морози”, – запевняє він.

І додає:

“Ми глибоко шоковані рішенням фонду. Ім’я лікарні – синонім відповідальності, професіоналізму та надії. На мою думку, ані НДСЛ, ані фонд, що носить назву «Охматдит», не мають права підвести українське суспільство. Втім, учасники фонду (серед яких немає жодного працівника НДСЛ!) вирішили інакше”.

Контекст

19 липня благодійний фонд “Охматдит” — здорове дитинство”, узгодивши критерії оцінювання та методичні рекомендації оцінювання конкурсних пропозицій з “Охматдитом”, оголосив тендер на проведення поточного ремонту та внутрішнього опорядження будівлі сучасного лікувально-діагностичного комплексу НДСЛ “Охматдит” МОЗ України під той обсяг робіт, на які вже був зроблений дефектний акт.

За результатами проведення тендеру з пропозиціями на участь в проведені поточного ремонту вийшло 17 будівельних компаній України, 14 з яких з’явились для проведення конкурсу. Кожен учасник оцінювався за 5 критеріями: співбесіда, оцінка персоналу, оцінка матеріально-технічної бази, досвід, цінова пропозиція. Деякі компанії були усунені через порушення принципу доброчесності, зокрема, відкриті кримінальні провадження.

У результаті переможцем стало ТОВ “Буд-технолоджі”, про що було публічно повідомлено керівником лікарні. Це викликало суспільний резонанс після аналізу тендеру виданням “Наші гроші”, оскільки це була третя за дороговизною пропозиція розміром 307 млн грн (без ПДВ).

Десяток інших учасників запропонували виконати роботи значно дешевше – від 42 до 286 млн грн, проте з жодним з них замовник перемовин не вів. Крім того, видання виявило завищення цін. Зокрема, на ремонт фасадних композитних панелей Reynaers та оздоблення внутрішніх стін НР-панелями.

2 серпня міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявив, що тендер на відбудову корпусу дитячої лікарні “Охматдит” проведуть заново.

Комбінована ракетна атака РФ 8 липня

Вранці та вдень у понеділок, 8 липня, Росія завдала масованих ударів по Києву, Дніпру, Кривому Рогу та інших містах України.

Внаслідок ракетного удару по Києву зафіксовано падіння уламків в Солом’янському, Дніпровському, Дарницькому, Деснянському, Шевченківському та Голосіївському районах.
Також у Києві російські терористи влучили у дитячу лікарню “Охматдит”. За попередніми даними слідчих СБУ, для вогневого ураження медустанови окупанти застосували стратегічну крилату ракету Х-101.

Загинуло двоє людей (обоє – дорослі, одна з них – 30-річна лікарка Світлана Лук’янчук).

Охматдит після атаки РФ 8 липня 2024 року. Фото: Стас Козлюк / Новинарня

Також у Шевченківському районі на іншій локації (Сирець) у багатоповерховому житловому будинку був повністю зруйнований один під’їзд та пошкоджені інші. Там загинуло 13 людей (з них 4 дітей), 18 постраждало, 7 осіб врятовано.
У тому ж районі внаслідок пошкоджень промислового об’єкта загинуло щонайменше двоє й постраждало троє людей.

У Солом’янському районі, де внаслідок російського удару було зруйновано два поверхи бізнес-центру “Домініон”, виникла пожежа: там загинуло 7 людей, ще 9 постраждали.

Близько 13:00 Росія вчинила ще одну ракетну атаку на Київ (імовірно, балістичною ракетою): спрацювала ППО, проте внаслідок падіння уламків у Дніпровському районі сталося руйнування будівлі бізнес-центру, де розташовані, зокрема, клініки “Ісіда” й “Адоніс”. Будівля пошкоджена, в клініці Adonis повідомили, що загинули п’ятеро їхніх співробітників та двоє пацієнтів.

Згодом у Київській міській військовій адміністрації уточнили, що внаслідок часткової руйнації 4-поверхової будівлі медичного центру на “Лівобережній” загинуло 9 і постраждало 5 людей.

Медцентр у Дніпровському районі Києва, де розташовані клініки “Адоніс та “Ісіда”, після ракетної атаки РФ 8 липня 2024 року. Фото: ДСНС

Також внаслідок російської атаки повністю зруйновані або пошкоджені три трансформаторних підстанції ДТЕК у Голосіївському та Шевченківському районах Києва і пошкоджені електромережі.

Крім того, 8 липня РФ масовано атакувала Кривий Ріг: загинули десятеро людей (6 жінок і 4 чоловіки), ще понад 40 — поранені.

Російської масованої ракетної атаки вдень 8 липня зазнало і Дніпро. У місті зафіксовано пошкодження багатоповерхівки та підприємства, понівечене також СТО. Загинув чоловік, є поранені.

У Повітряних силах пообіді відзвітували, що ворог завдав комбінованого ракетного удару по Україні із використанням ракет повітряного, морського та наземного базування. Протиповітряній обороні вдалось знищити 30 ворожих ракет з 38 запущених.

Читайте також:
NYT пише, що в російській ракеті, яка вдарила по Охматдиту, був американський чип

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна