Віктор Кевлюк
експерт Центру оборонних стратегій, полковник ЗСУ в запасі, начальник центру цивільно-військового співробітництва ООШ ЗСУ (2018-2020)
(FB)
Краса реалізації оперативного замислу наших в Курській області.
Загалом картинка, що ми бачимо, дозволяє казати, що десь в наших штабах знайшли книжку часів Другої світової та прочитали про оперативно-маневрену групу. Саме на дії ОМГ весь Курській двіж і схожий.
Загалом 80 років тому ОМГ – таке собі зубатеньке формування, яке уводилося в прорив та, не роззираючись по сторонах, неслося в оперативні тили противника, сіючи хаос, руйнуючи управління і логістику. У ті часи то був корпус, спочатку кавалерійський, потім – механізований або танковий.
Пару слів про наші часи: передові підрозділи нашої ОМГ на Рильскому напрямку вийшли на рубіж Снагость–Коренево, взяли під контроль більшу частину дороги Коренево–Суджа та закріплюються на рубежі в 25 км від міста Рильськ.
На Льговському напрямку передові підрозділи ОМГ вийшли до села Анастасьевка, намагаються просунутись у бік села Кромські Бики, закріплюються на рубежі в 17-18 км від міста Льгов.
На Курському напрямку передові підрозділи, відбивши контратаку противника на східній околиці міста Суджа, просунулися на схід по дорозі Р-200 у напрямку м. Курськ й взяли під контроль село Мартинівка.
Тепер, власно, про красу замислу: по дорогах вперед летять рейдові групи, в бій не вступають, осередки опору обходять, звідти – глибина просування.
Головні сили рухаються по другорядних дорогах, виходять до осередків опору і гасять їх.
Дуже близько до передка – підрозділи РЕБ і ППО, котрі розчищають небо. Працюють вище всяких подяк, вороже командування на четверту добу так і не має внятного уявлення про склад сил і засобів ОМГ, через що так і не може визначитися, скільки і яких військ треба для протидії.
Якщо їхати на Рильськ, то там – переважно відкрита місцевість, тому туди їдуть “Челленджери”, “Страйкери”, “Мардери”, САУ М109, на Льгов та Курськ – ліси, тому там – бригади полегше, але є чим ввалити, якщо що.
Ділянка для початку дій ОМГ обрана дуже грамотно – обидва фланги прикриті річками, тобто ворогу доведеться їх форсувати, як виникне бажання атакувати у фланги.
Тактична група зі складу ОМГ, яка діяла у напрямку на урочище Мелове, форсувала річку Псел одразу на декількох ділянках й просунулась у південно-східному напрямку, взявши під контроль село Плехово на південному березі річки, тим самим забезпечивши правий фланг ОМГ. Красунчики, що тут казати?!
Одна з бригад, що зараз на Курщині, має на озброєнні польські танки РТ-91.
На фото – польовий ремонт РТ-91 (фото бригади 2023 року). Тобто будь-який захоплений Т-72 противника – ось тобі склад запчастин. Ще одна бригада так на Т-72 і приїхала. Військторг він такий. Не лише для шахтарів і трактористів.
➡️ Підписуйтеся на канали “Новинарні” в Телеграмі та в YouTube, а також у ТікТок та Instagram.
Історична довідка: якщо для формування ОМГ у вас немає кавалерійського корпусу, то можна їхати на комусь іншому.
В часи Сталінградської битви Монголія подарувала СРСР верблюдів, котрі проходили службу у 1-му верблюжому транспортному полку (кому є час – останній том Переліку з’єднань, частин та установ Радянської армії, що брали участь в бойових діях у війні, остання сторінка, останній рядочок – 1-й втп). Верблюди, як з’ясувалося, непогано плавають. Хоча чоve дивуватися, чим більше пляж – тим більше верблюдів.
Так ось наші днями на Харківщині зустріли верблюда. Звати Василина (на фото). Пенсіонінформбюро ні на що не натякає, але…
Читайте також:
Курський напрямок: росіяни оговтуються і почали нарощувати рівень протидії, — Машовець
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!