“Навіщо різати курку, яка несе золоті яйця?”: у ВМС розповіли, як Керченський міст скорочує армію РФ

Речник Військово-морських сил ЗСУ капітан 3-го рангу Дмитро Плетенчук розповів, що міст через Керченську протоку допомагає скоротити потенціал ворожої армії.

Думку він висловив у інтерв’ю “Новинарні“, яке опубліковане у п’ятницю, 9 серпня.

“Щодо Керченського мосту – треба розуміти всі невідомо цього рівняння. Наприклад: росіяни завозять постійно цим мостом системи протиповітряної оборони, які ми систематично знищуємо в Криму. Навіщо різати курку, яка несе золоті яйця?.. Вони їх завозять, залишають цим самим оголеними деякі ділянки фронту і цілі об’єкти в самій Російській Федерації. То нехай завозять, чому ні. Завдяки цьому мосту ми скорочуємо потенціал ворога, розумієте?”, – сказав офіцер.

Плетенчук також розповів, що ворог, маючи досить багато проблем як із поромом, так і з мостом, “ймовірно розраховує їх вирішити за рахунок рокадної залізниці”, яка прокладена через район Маріуполя.

“Проте вона набагато ближча до лінії бойового зіткнення, відповідно, інструментів впливу у нас набагато більше. Залізниця традиційно була основою російської логістики, ще, напевне, з часів створення паровозів. Залізниця – це найдешевший, найшвидший спосіб військової логістики, враховуючи її об’єми. Тому три чверті військової логістики РФ в Крим – це залізничні перевезення, перекидання [вагонів] поромом. І не випадково по ньому було нанесено ураження: один із поромів на 25 вагонів вийшов з ладу”, – розповідає Плетенчук.

Він також підкреслив цікавий момент: “Пором – це цивільна морська логістика, і росіяни використовують її в якості щита. Але є в росіян і військова морська логістика –  це великі десантні кораблі, які можуть перекидати техніку і зброю цілодобово. А вони їх не використовують після втрати “Новоросійська” і “Цезаря Кунікова”. Бо чудово розуміють, що це все швидко закінчиться”.

Читайте також:
“Кримський осінній вітер і абсолютно зайва конструкція”: ГУР показало інтригуюче відео про Керченський міст

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна