Румунія хоче разом з Україною виробляти ракети “Нептун”, — ЗМІ

Румунія, за прикладом інших європейських країн, планує співпрацю з Україною в розробці вітчизняних протикорабельних ракет Р-360 “Нептун”.

Про це повідомляє видання Army Recognition.

На важливості співпраці між Бухарестом і Києвом в оборонній сфері, а також в енергетиці наголосив посол України в Румунії Ігор Прокопчук після візиту до країни.

Як наголошує видання, Румунія хоче, щоб Україна була її союзником для контролю акваторії Чорного моря зі своєї території. Плани румунсько-українського військово-промислового партнерства розраховані на післявоєнний період, попри те, що ні в Києві, ні в НАТО немає повної впевненості в здатності України протистояти нинішньому конфлікту.

На відміну від французьких ракет SCALP-EG, які запускаються з повітря, ракети “Нептун” можна запускати із землі та вражати як наземні, так і морські цілі з дальністю до 400 кілометрів. Ця здатність надає їм стратегічну роль у війні.

Ракети “Нептун” Україна використовувала з початку війни, зокрема для знищення російського крейсера “Москва” у 2022 році. Потенційно вони можуть скласти конкуренцію американським ПТРК ATACMS — єдиній зброї зі схожою дальністю дії, яку використовує Київ.

Вперше “Нептун” був представлений ​​на міжнародній виставці “Озброєння та безпека” у Києві у 2015 році та надійшов на озброєння ВМС України у 2021 році.

Ракета вагою 870 кг та довжиною 5,05 метра призначена для ураження кораблів ВМС водотоннажністю до 9000 тонн. Вона оснащена турбовентиляторним двигуном “Мотор Січ MS400” і покращеними системами наведення та електронної техніки порівняно з радянською попередницею Х-35. Зараз Україна працює над збільшенням радіуса дії ракети до 1000 кілометрів і збільшенням виробництва.

Читайте також:
В Україні в серійне виробництво запустили робота Ratel Н, який може транспортувати одразу двох поранених

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна