Європейський парламент на пленарному засіданні в середу, 17 липня, більшістю голосів схвалив резолюцію на підтримку України, яка, зокрема, засуджує візит угорського прем’єр-міністра Віктора Орбана до Росії в межах його “мирної місії”.
Про це повідомляє пресслужба Європарламенту.
Відповідну резолюцію підтримали 495 євродепутатів, ще 137 — проголосували проти, а 47 — утрималися. Документ викладає першу офіційну позицію новообраного Європарламенту щодо війни проти України та підтверджує підтримку “незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів”.
Європарламент наголосив, що засуджує ракетний удар Росії по дитячій лікарні “Охматдит” у Києві та нещодавній візит угорського прем’єра Віктора Орбана до РФ, який не представляв ЄС і є “грубим порушенням договорів та спільної зовнішньої політики” блоку. У резолюції йдеться, що Угорщина має відповісти за ці дії.
“Враховуючи, що відразу після так званої миротворчої місії угорського прем’єр-міністра сталася атака на дитячу лікарню, резолюція також говорить, що це свідчить про “неактуальність” нібито мирних зусиль Орбана”, – зазначили у пресслужбі ЄП.
Читайте також:
Орбан у листі до президента Євроради запропонував ЄС відновити дипломатичні відносини з РФ, – ЗМІ
Як писала “Новинарня” раніше, з огляду на поїздки Віктора Орбана в тому числі до президента РФ Володимира Путіна нібито з метою домовитись про припинення війни РФ проти України глава Єврокомісії Урсула фон лер Ляєн скасувала візит колегії комісарів в Угорщину і відкоригувала рівень представництва на засіданнях під угорським головуванням.
Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан після того, як його країна до кінця 2024 року стала головою Ради ЄС, відвідав Україну, Росію та Китай. Свої поїздки сам Орбан називав “миротворчими”, під час яких він обговорював із лідерами країн умови врегулювання війни РФ проти України.
Зокрема, під час візиту до Києва 2 липня угорський прем’єр просив українського президента Володимира Зеленського погодитися на “припинення вогню”, а вже потім проводити переговори щодо миру.
Уже 5 липня Віктор Орбан прибув з візитом до Москви, де зустрівся з очільником Кремля Володимиром Путіним. Російський президент під час цієї зустрічі, зокрема, заявив що готовий почути позицію угорського прем’єра щодо України і отримати від нього інформацію про погляди інших європейських партнерів. При цьому він наголосив, що Орбан прибув до Москви не лише як “як наш давній партнер Росії, але і як головуючий в Європейській раді”. Хоча у Євросоюзі наголошували, що угорський прем’єр під час цього візиту не представляє ЄС.
Орбан також розкрив три питання, які поставив Путіну про війну в Україні. Так, він запитав президента РФ:
Прем’єр Угорщини також стверджував, що під час його візиту до Москви Путін не висловив зацікавленості у припиненні вогню для того, щоб створити передумови для більш ґрунтовних перемовин про мир.
За словами Орбана, Путін заявив йому, що справжні перемовини неможливі без залучення обох сторін, і “те що вони роблять без них, не має ніякого значення, що логічно” – вочевидь, маючи на увазі Глобальний саміт миру. Також очільник Кремля сказав Орбану, що Росія вже відреагувала на перші пропозиції України ще навесні 2022 року, і що відтоді позиція Москви не змінилася і Росія готова вести перемовини на тих самих умовах.
Орбан також запитав Путіна, як він ставиться до ідеї припинення вогню перед тим, як почнуться ґрунтовні перемовини про мир.
“Він сказав, що не має позитивних очікувань з цього приводу. Зеленський казав, що не має позитивних очікувань, тому що росіяни використали б це проти України, а Путін – що українці використали б цю паузу проти Росії. А я сказав: “Давайте подумаємо, я розумію ваші аргументи”, – розповів прем’єр Угорщини.
Нагадаємо, нині Угорщина є державою-членом ЄС, яка головує в Раді до 31 грудня 2024 року.
Читайте також:
Орбан запропонував Зеленському спочатку припинити вогонь, а потім говорити про мир
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!