ДБР відкрило кримінальне провадження щодо Безуглої

За рішенням суду в Єдиний реєстр досудових розслідувань внесено відомості щодо можливих кримінальних правопорушень народної депутатки Мар’яни Безуглої.

Першим про це повідомило в четвер, 19 березня, видання “Інтерфакс-Україна” з посиланням на джерела в офісі генпрокурора. Згодом цю інформацію в коментарі журналістам підтвердила радниця з комунікацій Державного бюро розслідувань Тетяна Сапьян.

“Працівники ДБР дійсно здійснюють досудове розслідування щодо позафракційної народної депутатки України у об’єднаному кримінальному провадженні, розпочатому Генеральним прокурором на виконання ухвал Печерського районного суду міста Києва, постановлених за зверненнями громадської організації та народного депутата”, – сказала  Сапьян.

За її словами, йдеться про кримінальне провадження за чотирма кримінальними правопорушеннями, передбаченими:

  • ч. 2 ст. 111 КК України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану),
  • ч. 1 ст. 328 КК України (розголошення державної таємниці),
  • ч. 1 ст. 422 КК України (розголошення відомостей військового характеру, що становлять державну таємницю)
  • ч. 1 ст. 344 КК України (втручання у діяльність державного діяча).

За даними медіа, справу про держзраду відкрито за ухвалою суду за заявою народних депутатів Сергія Тарути та Федора Веніславського, а за розголошення таємниці – за заявою колишнього офіцера ГУР полковника Романа Червінського.

Слідство має перевірити, чи є склад цих злочинів в публічних заявах депутатки щодо 72-ї бригади, подій у Вугледарі та операції “Вагнергейт” відповідно.

➡️ Підписуйтеся на канали “Новинарні” в Телеграмі та в YouTube, а також у ТікТок та Instagram.




Сама Безугла не коментувала відкриття проваджень.

Але у соцсмережах опублікувала лаконічний допис: “Мене не злякати”.

Читайте також:
Парламентарі готують звернення до ДБР через перешкоджання роботі комітету з питань нацбезпеки з боку Безуглої

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна