Як здійснюється контроль знань екстерна? ℗

Останнім часом екстернат стає дедалі популярнішою опцією серед школярів, які прагнуть здобувати освіту за гнучким графіком. Ця форма навчання містить один надважливий елемент, який дозволяє їй залишатися ефективною – контроль знань. У цій статті ми розглянемо, як здійснюється навчання в школі екстерном та як відбувається контроль знань.

Що таке екстернат, як проходить таке навчання?

Почати варто з того, що взагалі таке екстернат. Більшість сучасних шкіл дозволяють своїм учням та ученицям вибирати такий спосіб здобуття освіти, оскільки він передбачений чинним українським законодавством.

Екстернат – це форма навчання, яка дає можливість школяреві самостійно проходити матеріал за індивідуальним навчальним планом, що складається за затвердженою шкільною програмою. Таким чином, дитина не відвідує уроки, а сама (або за допомогою батьків, репетиторів, учителів) організовує свій навчальний процес. При цьому учень має складати певні форми атестації, щоб отримати оцінки та перейти до наступного класу.

Переваги навчання екстерном

Екстернат набирає значного попиту – особливо зараз, коли дуже багато українських дітей тимчасово проживають за кордоном. У цієї форми навчання є низка значних переваг:

  • Гнучкість у розкладі. Діти самостійно визначають, як, де й коли вони проходять навчальний матеріал. Найголовніше – здобути знання настільки глибокі, щоб вони дали учневі здатність пройти оцінювання.
  • Індивідуальний підхід до навчання. Як показує практика, суворий та чіткий шкільний розклад не дозволяє повністю реалізувати потенціал кожній дитині, адже в усіх є власні години найбільшої активності та продуктивності. Екстернат дає можливість навчатися у власному темпі.
  • Можливість вільно поєднувати навчання з позашкільними справами. Екстернат дозволяє вільно розподіляти свій графік – так, щоб можна було гуляти, займатися спортом або творчістю, подорожувати, проводити час із друзями чи сім’єю.
  • Розвиток у дитини самостійності, організованості та дисципліни. Під час навчання екстерном уся відповідальність лягає на саму дитину. Щоб навчатися успішно, потрібно створити для себе чіткий навчальний план і відповідально дотримуватися його. Це формуватиме в дитині важливі навички для подальшого життя.
  • Підготовка до навчання в університеті. Надважлива якість під час здобуття вищої освіти – вміння навчатися самостійно. І екстернат допоможе дитині здобути це важливе вміння.

Як бачите, для тих, хто хоче мати максимум свободи під час навчального процесу, екстернат може стати дуже корисною та зручною опцією. Проте, як ми вже зазначили, потрібно виділяти достатньо часу на навчання, щоб успішно складати контроль знань.

Як відбувається контроль знань екстерна?

У кожної школи є власні способи здійснювати контроль знань екстерна. Проте в нинішніх умовах найбільш зручними та комфортними є дистанційні навчальні проєкти. Найбільшою дистанційною школою в Україні є «Оптіма». На її прикладі ми й покажемо, як відбувається атестація:

  • діти самостійно опрацьовують матеріали на навчальній платформі: проходять конспекти, переглядають відеоуроки, виконують завдання;
  • жодні обов’язкові поточні самостійні роботи не передбачені;
  • раз на рік учні та учениці екстернату складають контрольну роботу з кожного предмета – цей контроль знань здійснюється дистанційно, і на його основі виставляються оцінки за кожний предмет;
  • навчання також передбачає, що вчителі та класний керівник постійно перебувають на зв’язку з дитиною.

На прикладі цієї школи можна зробити висновок, що екстернат передбачає ґрунтовну узагальнену перевірку знань із кожної дисципліни. І якщо дитина повноцінно навчалася та проходила матеріал, у неї не виникне проблем зі складанням контролю! Головне – це знайти школу, яка надасть якісні матеріали та підтримку на цьому непростому шляху!

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна