Як завести машину, якщо сів акумулятор ℗

Чи знайоме вам відчуття, коли повертаєте ключ у замку запалювання, а у відповідь — лише тиша? Мотор не реагує, фари ледь жевріють… Так, схоже, ваш акумулятор автомобіля вирішив взяти незаплановану відпустку. Але не впадайте у відчай! Сьогодні ми розкриємо всі секрети, як завести машину із сівшим акумулятором та уникнути цієї халепи в майбутньому.

Сів акумулятор в машині, що робити?

Якщо сів акумулятор в машині, найпростішим та найдоступнішим порятунком стають пускові кабелі. Їх можна легко придбати, але варто обрати якісний варіант, що витримує струм 400-600 ампер. Звісно, знадобиться ще один автомобіль з зарядженим АКБ та достатня довжина кабелів для зручного під’єднання.

Підключення кабелів вимагає уважності та дотримання правил безпеки, аби уникнути короткого замикання чи пошкодження автомобілів. Починаємо з червоного кабелю, що з’єднує плюсові клеми обох акумуляторів. Далі чорний кабель приєднуємо до мінусової клеми зарядженого акумулятора та чистої, не пошкодженої металевої частини двигуна або рами авто, що потребує допомоги.

Запускаємо двигун робочого автомобіля і даємо йому попрацювати декілька хвилин, щоб розряджений акумулятор отримав достатньо заряду. Після цього пробуємо завести автомобіль з розрядженим акумулятором. Якщо спроба не вдалася, можна почекати ще трохи, а у разі успіху – від’єднати кабелі у зворотному порядку.

Як завести автомобіль – інший метод

Один з ефективних методів – використання енергетичного бустера, який також називають “джамп-стартером”. Він діє за принципом пускових кабелів, але не потребує допомоги іншого автомобіля. Просто під’єднайте бустер до клем вашого акумулятора, увімкніть його і спробуйте завести машину. Якщо АКБ просто розряджений, а не пошкоджений, двигун повинен запуститися. Після цього від’єднайте бустер і обов’язково підзарядіть його, коли будете мати можливість.

Важливо пам’ятати, що використання пускових кабелів або бустера – це тимчасові рішення. Вони допоможуть завести автомобіль, але не зарядять акумулятор повністю. Тому після успішного запуску обов’язково підзарядіть акумулятор за допомогою зарядного пристрою, а з часом, коли він зноситься, замініть його новим.

Як уникнути розрядки акумулятора автомобіля

Якщо ви рідко користуєтеся автомобілем або здійснюєте часті короткі поїздки, рекомендується періодично заряджати акумулятор за допомогою спеціального зарядного пристрою. Глибока розрядка акумулятора суттєво скорочує його термін служби, тому намагайтеся не допускати ситуацій, коли АКБ розряджається повністю. Під час роботи двигуна намагайтеся обмежити використання потужних електроприладів, таких як обігрівач заднього скла або підігрів сидінь. Взимку акумулятор автомобіля працює в більш складних умовах, тому важливо використовувати акумулятор з достатньою ємністю. Якщо є можливість, зберігайте автомобіль в теплому гаражі або на підземній парковці. Це допоможе уникнути замерзання електроліту та полегшить запуск двигуна в холодну погоду.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна