Збільшення інтенсивності атак росіян на Донеччині може свідчити про початок літнього наступу, — ISW

Російські війська, ймовірно, уже розпочали літній наступ на фронті, про що може свідчити збільшення їхньої активності на напрямку Торецьк — Горлівка, де протягом року було спокійніше.

Про це йдеться у свіжому звіті Інституту вивчення війни.

Як наголошують аналітики, російські війська посилюють темпи своїх наступальних операцій у Донецькій області, водночас знижуючи атаки на Харківському напрямку, де наступальні операції передусім спрямовані на відволікання Сил оборони.

“Російські війська збільшили інтенсивність штурмів у напрямку Торецьк — Горлівка у ніч на 18 червня і зберігали відносно високий рівень атак у цьому районі з 19 по 22 червня, отримавши кілька тактичних досягнень у цьому в районі. Протягом 2024 року російські війська на цій ділянці фронту були загалом бездіяльними, тому варто відзначити їхню активізацію та інтенсифікацію”, — йдеться у звіті ISW.

Водночас останніми днями різко знизився темп російських наступальних операцій на півночі Харківщини, особливо в порівнянні з початком російських наступальних дій на північ і північний схід від Харкова в середині травня 2024 року.

Аналітики наголошують, що російське командування провело наступальну операцію в Харківській області, щоб закріпити українські підрозділи та дефіцитну техніку вздовж північного кордону, щоб дати російським силам можливість відновити наступальні операції на інших напрямках, зокрема в Донецькій області.

“Українські джерела підтвердили, що частину підрозділів передислокували на Харківський напрямок з Донецької області, тому російські сили, можливо, використовують цю передбачувану слабкість українських ліній для посилення атак, зокрема на напрямку Торецьк-Горлівка”, — додають в Інституті вивчення війни.

Аналітики підкреслюють, що після зниження активності російських штурмів у Харківській області висока інтенсивність атак спостерігається поблизу Часового Яру та біля Авдіївки, де незабаром ситуація може стати ще напруженішою, якщо російське командування визначить найближчі тижні як сприятливий час для наступу, перед тим, як українські сили передислокують резерви назад до Донецької області.

“Українські джерела попереджали, що Росія проведе літній наступ, який, ймовірно, зосередиться на сході України після проведення наступальних операцій на півночі, спрямованих на використання обмежених ресурсів України, а нещодавнє посилення в Донецькій області може свідчити про підготовку до такого літнього наступу, якщо він ще не розпочався”, — підкреслили в ISW.

Читайте також:
Російські війська окупували Шуми, просунулися в Північному, намагатимуться захопити Торецьк, — DeepState

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна