Українка стала першою в історії жінкою-лауреаткою премії для воєнних авторів: нагороду отримала за книгу про ядерне роззброєння України

Уродженка Львова, старша дослідниця центру Белфера Гарвардської школи ім. Кеннеді Мар’яна Буджерин стала першою в історію жінкою-лауреаткою премії для воєнних авторів Colby Military Writers’ Award 2024. Нагороду отримала за свою книгу “Успадкування бомби: розпад СРСР і ядерне роззброєння України”.

Про це вона сама повідомила на своїй офіційній сторінці у соцмережі Х.

“Серед війни та політичного мороку несподіваний промінь неймовірних новин: я стала лауреатом премії Colby Military Writers’ Award 2024 за свою книгу “Успадкування бомби” — перша жінка-лауреат за 25-річну історію премії”, — написала Буджерин.

Нагороду буде вручено лауреатці урочисто, під час 30-го щорічного симпозіуму воєнних письменників Університету Норвіч у жовтні.

Щорічна премія для письменників імені Вільяма Е. Колбі протягом чверті століття присуджується за твори художньої чи наукової літератури, які зробили великий внесок у розуміння військової історії, розвідувальних операцій або міжнародних справ.

Хто така Мар’яна Буджерин

Мар’яна Буджерин — докторантка Центральноевропейського університету (CEU, Будапешт, Угорщина). Ступінь бакалавра з політології здобула у Києво-Могилянській академії (Київ, Україна). Магістратуру з міжнародних відносин закінчила в Угорщині (СEU). Зараз пише дисертацію присвячену ядерному роззброєнню України, Білорусі та Казахстану після розпаду СРСР.

Регулярна дописувачка у World Affairs Journal, а також має публікації про ядерне роззброєння спільно із Центром Вудро Вільсона та Arms Control Today.

Перед ядерною тематикою досліджувала також тему Голодомору.

Читайте також:
Ракети й дивовижі: нотатки з Києва від закордонної гості

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна