Хвороба Рота: що це і як лікується ℗

Парестетична мералгія Рота — це компресійно-ішемічна невропатія латерального шкірного нерва стегна. Часто виникає у вагітних або внаслідок носіння тугого ременя. Завдає значного дискомфорту та потребує лікування, щоб позбутися неприємних симптомів. Наприклад, використовується симптоматична терапія нестероїдними протизапальними препаратами. Широко застосовується Ібупрофен (інструкція до цього препарату включає і такі показання).

Чому виникає хвороба Рота

Ця невропатія викликана тривалим стисненням нерва в ділянці його виходу — між паховою звʼязкою та передньою верхньою остю тазової кістки. Стиснення може бути викликане збільшенням маси тіла, вагітністю, вузькими брюками або ременем.

Травми або забої також можуть бути причиною мералгії. Є випадки, коли хвороба Рота зумовлена патологією кульшового суглобу.

Симптоми патології

Для парестетичної мералгії Рота характерні:

  1. оніміння бічної поверхні стегна;
  2. «повзання мурашок» по стегну;
  3. біль та печіння у тій же ділянці.

Симптоматика може наростати за фізичних навантажень або додаткового стиснення.

Діагностика

Діагноз ставиться на основі анамнезу та клінічної картини. Для додатковго підтвердження проводять електронейроміографію (ЕНМГ).

Існує два види ЕНМГ:

  1. голчаста;
  2. стимуляційна.

Для діагностики мералгії необхідна стимуляційна ЕНМГ, що визначає відповідь та швидкість проведення імпульсу по нервах. Цей метод застосовується саме для діагностики травматичних та компресійно-ішемічних патологій периферичних нервів.

Лікування

За вираженого больового синдрому необхідно приймати НПЗЗ:

  1. Ібупрофен;
  2. Диклофенак;
  3. Мелоксикам.

Також застосовують препарати, що покращують мікроциркуляцію, проведення нервового імпульсу та відновлюють мієлінову оболонку.

За неефективності консервативного лікування варто провести блокаду. Голкою вводять знеболювальні або глюкокортикостероїди з анестетиком у зону латерального прикріплення пахової зв’язки (приблизно на 2 см медіальніше і трохи позаду від передньої верхньої ості клубової кістки). Проводяться знеболення та протизапальна терапія. Це ефективна процедура, оскільки зменшує запалення та набряк нерву.

Якщо блокада не дає тривалого позитивного ефекту, рекомендоване хірургічне лікування — декомпресія нерву або невроліз. Під час операції нерв звільняють від зовнішнього тиску звʼязками та рубцевою тканиною.

Варто звернутися на консультацію до невролога або нейрохірурга, щоб отримати точний діагноз та належне лікування.

Матеріал публікується на правах реклами ℗


〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна