Помер собака Вася з морської піхоти, який відгриз собі лапу, щоб не потрапити в полон

У Польщі помер пес Вася породи кане корсо. Він із 2016 року служив із морськими піхотинцями ВМС ЗС України на Донбасі та одного разу відгриз собі лапу, щоб утекти від російських окупантів.

Про це повідомила Катажина Замєровська з фонду “Кане корсо без кордонів” (Fundacja CANE CORSO Bez Granic).

“Сьогодні плачуть наші серця… Вася, кане корсо, наш ветеран війни в Україні, програв боротьбу з важкою хворобою. Сміливий, красивий і гордий собака. Пес-герой, який під час бою на передовій потрапив у ворожу пастку. Щоб повернутися до своїх, він відкусив собі лапу. Допомогли Васі зробити протез у Польщі… Він завжди буде в наших серцях… Дорогий Васюлику, біжи на інший кінець веселки…” — написала Замєровська.




Передісторія пса Васі

Про кане корсо Васю розповідала в січні 2022 року українська військовослужбовиця Оксана Білозерська. Пес кілька років служив у розвідвзводі 503-го окремого батальйону морської піхоти із господарем Романом Заверухою.

“Пройшов ППД, полігони і сектор. Місяцями жив у бліндажі нарівні з іншими бійцями. Стояв на посту, носив розвантажку, дружив з бліндажними котами. Все як у людей”, — розповідала Олена.

Одного разу він потрапив у пастку: перед окопами бойовиків заплутався у дроті. Розвідники планували вночі йти евакуювати собаку, але він відгриз собі лапу і прийшов ближче до своїх.

Порятунок пса Васі. Фото: х Катерина Галушка

Васю витягував зокрема Михайло “Тягач” Приступа, який згодом загинув.

Пса відвезли в село до батьків господаря.

14 листопада 2022 року Васю привезли до Польщі для протезування після втраченої передньої лапи. Команда польських фахівців працювала, щоб відновити здоров’я собаки, але він так і не оговтався після хвороби.

Читайте також:
Як кане-корсо Вася відгриз собі лапу і повернувся до бійців ЗСУ на трьох, щоб не лишатися в полоні бойовиків

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна