У Києві відбувся великий саміт Мінветеранів: про що говорили, що підписали

У Києві відбувся саміт Мінветеранів “Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя”.

Про це відомство відзвітувало у понеділок, 27 травня.

Участь у саміті взяли очільники ключових Міністерств, представники великих компаній, бізнес-асоціацій, іноземних партнерів та посольств, ветерани і ветеранки.

Під час Саміту відбулося підписання кількох важливих документів:

  • меморандуму з польською стороною щодо розвитку реабілітації для ветеранів у Бородянському центрі соціально-психологічної реабілітації
  • меморандуму про співпрацю між АТ «Укргазвидобування» та Міністерством у справах ветеранів України
  • меморандуму з Nova Ukraine щодо створення мережі центрів психологічного, фізичного та спортивного відновлення ветеранів
  • меморандуму з представництвом Фонду міжнародної солідарності в Україні щодо створення мережі центрів психологічного, фізичного та спортивного відновлення ветеранів.

А також представили Декларацію про відновлення ветеранів через працевлаштування між Міністерством у справах ветеранів та бізнес організаціями, які залучають або планують залучити на робочі місця ветеранів.

Для розв’язання питань реінтеграції ветеранів, Міністерство у справах ветеранів України формує партнерські відносини з іншими державними органами, комерційними партнерами, іноземними організаціями, бізнесами і громадським сектором. Серед них: FSM, GIZ, IREX, МОМ, ПРООН, Червоний Хрест, а також потужні національні бізнес-корпорації та міжнародні бізнес-асоціації.

Загалом спікери зосередилися на ключових напрямах:

  • розвиток мережі сучасних ветеранських просторів, які надають психосоціальні та фізкультурно-спортивні послуги;
  • підвищення кваліфікації та розвиток нових навичок ветеранів і ветеранок (освіта);
  • розвиток ринку праці та створення можливостей для самореалізації ветеранів і ветеранок (працевлаштування);
  • представлення кращих практик щодо працевлаштування ветеранів у компаніях, а також інформування про ініціативи, які існують в Україні для допомоги у цьому бізнесу та бізнес-асоціаціям;
  • обговорення практичних заходів, які варто впровадити бізнесу для успішної інтеграції ветеранів і ветеранок.

“Саміт стане дієвою платформою для об’єднання зусиль всіх стейкхолдерів: державного сектору, бізнесу, представництв іноземних країн, міжнародних донорів та інститутів громадянського суспільства. І майданчиком для залучення коштів, обміну досвідом, започаткування проєктів, щоб уже сьогодні умови були гідними їхнього внеску у збереження нації”, — зазначив виконуючий обов’язки Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун під час відкриття.

В.о. Міністра молоді та спорту України Матвій Бідний зосередив увагу присутніх на важливості спорту в адаптації ветеранів:

“Ветеран сьогодні — головний актор нового суспільного українського договору. Він є центральною фігурою, тому всі проєкти, які реалізуються, мають бути повністю інклюзивними, орієнтованими на ветеранів. Але це не звільняє нас від обов’язку робити окремі проєкти та програми із залучення, інтеграції й адаптації ветеранів до цивільного життя. Міністерство молоді та спорту сьогодні дуже свідоме стосовно цього. Понад рік тому ми створили окремий структурний підрозділ, спрямований на ці проєкти. За цей час розроблено законопроєкт про адаптивний спорт, який сьогодні вже подано до Парламенту — він очікує ухвалення та має систематизувати цю роботу. Ми вважаємо, що спорт — найкращий шлях фізичної та ментальної адаптації ветеранів”.

Президент Американської торговельної палати Енді Гундер під час свого виступу розповів:

“Ми вже почали спілкуватися із ветеранами і розуміємо, що не все можна взяти з полиці і впровадити досвід, що набули раніше. Тому важливо чути ветеранів і ветеранок, щоб знати, що їм потрібно. Українці можуть навчити багато країн світу щодо військової стратегії тактики і щодо повернення ветеранів. Важлива повага — і ми всі разом будемо над нею працювати”.

Генеральний директор Федерації роботодавців України Руслан Іллічов заявив: “Зараз, при шаленому дефіциті кадрів, ми розуміємо, що найбільший кадровий резерв — ветерани, які будуть повертатися. Дуже важливо ветерана не лише адаптувати до його робочого місця, але й дати нові навички. І ми бачимо, що ця практика зараз дуже успішна”.

Джулія Брусард, заступниця Представниці ООН Жінки, у своєму виступі зробила акцент на жінках у війську — майбутніх ветеранках. Вона сказала:

“Є дуже багато різних способів, щоб підтримувати жінок — від їхньої служби до повернення у цивільне життя. Нам треба працювати з організаціями всіх рівнів, щоб локалізувати та контекстуалізувати рішення у кожній громаді, і допомогти ветеранам. Кожен ветеран та ветеранка мають бути активно залучені до тих заходів, які впливають на них. Дуже багато ветеранів, особливо жінок, які не представлені жодною організацією. Саме тому важливо, щоб ми збирали достатню кількість даних, і щоб наші політики та програми ґрунтувалися на ретельному аналізі. Разом з Урядом та Міністерством у справах ветеранів України ми працюємо, щоб захисники та захисниці України отримали гідне повернення. Ми дуже хочемо підтримувати Міністерство у необхідній законодавчій базі для того, щоб захищати ветеранів, коли вони повернуться”.

Завершальним моментом заходу став виступ першого секретаря, радника з питань регіональних конфліктів Посольства Великої Британії в Україні Домініка-Гайдна Брейтвейта. Він представив донорську групу, мета якої — залучення нових учасників та посилення допомоги, що надається Міністерству у справах ветеранів України.

Читайте також:
Новим героєм шоу “Холостяк” став ветеран Олександр Терен, який втратив на війні обидві ноги

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна