Рада ухвалила закон про удосконалення початкової загальновійськової підготовки

Верховна Рада 22 травня ухвалила у другому читанні та в цілому законопроєкт №11092 щодо вдосконалення системи початкової загальновійськової підготовки.

Про це повідомляється на сайті ВР.

“Метою є приведення у відповідність чинних законів України щодо визначення поняття системи підготовки громадян України до військової служби та її складників. Прийнятим актом вносяться зміни до законів України: “Про військовий обов’язок і військову службу”, “Про оборону України”, “Про освіту”, “Про основи національного спротиву”, – ідеться у документі.

Закон забезпечить уникнення колізії норм права щодо системи підготовки, яка здійснюється шляхом вивчення навчального предмету “Захист України”, а також оновлення підходів до його викладання, що сприятиме формуванню суспільства відповідальних громадян України, які обізнані щодо дій, необхідних для забезпечення власної безпеки та безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях мирного та воєнного часу й мають високий рівень оборонної свідомості. Також документ сприятиме стереотипізації ролі гендеру у питаннях захисту України.

Як додав народний депутат від “Голосу” Ярослав Железняк, законопроєкт №1109 підтримали 297 нардепів. Він повідомив, що початкова загальновійськова підготовка реалізуватиметься на третьому рівні повної загальної середньої освіти та проводитиметься в закладах загальної середньої, професійної, фахової передвищої, вищої освіти та інших закладах освіти, що мають ліцензію на провадження освітньої діяльності на відповідному рівні повної загальної середньої освіти, шляхом викладання навчального предмета “Захист України” та здійснення заходів спрямованих на військово-патріотичне виховання.

Програми з цього навчального предмета розроблятимуть та затверджуватимуть у центральному органі виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сферах освіти і науки, за погодженням з Міністерством оборони.

Читайте також:
Набув чинності новий закон про мобілізацію: що потрібно знати

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.