Суспільне виходить з марафону “Єдині новини”, розширюючи власне мовлення

Суспільне Мовлення виходить з телемарафону “Єдині новини” та забезпечить виробництво власної частини інформаційного марафону, що транслюватиметься на загальнонаціональному телеканалі Перший.

Про це ідеться у повідомленні Суспільного.

Так, з 21 травня Суспільне Мовлення посилюватиме на каналі Перший інформаційний блок марафону додатковим контентом Суспільне Новини, “Суспільне. Студія”, документальними фільмами власного виробництва та розслідуваннями, а також продовжиться обмін контентом з усіма учасниками марафону “Єдині новини”.

“Команда Суспільного розширює виробництво власного контенту на Першому каналі у межах невід’ємної частини телемарафону “Єдині новини #UАразом”. Ми готові зі свого боку максимально посилювати мовлення, ділитись якісними документальними фільмами, регіональними історіями, актуальними розслідуваннями та використовувати можливості найбільшої в Україні мережі кореспондентів по всій країні», — заявив голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький.

За даними джерел “Детектор медіа”, виключно свій контент на Першому каналі Суспільне почне транслювати о 15:00 21 травня.

“На мій погляд, це цивілізоване “розлучення”, якого вдалося досягти в рамках розширення виробництва контенту. Ми отримали письмові гарантії від РНБО, що такими діями не порушуватимемо рішення Ради безпеки. Команда Суспільного готова до поновлення цілодобового мовлення на Першому. Сподіваюсь, у нас все вийде», – сказала у коментарі “Детектору медіа” голова наглядової ради Світлана Остапа.

Нагадаємо, 30 травня 2022 року шість медіагруп та каналів – Starlight Media, 1+1 media, “Медіа Група Україна”, Inter Media Group, державний канал “Рада” та Суспільне – підписали меморандум про взаємодію та співпрацю щодо забезпечення цілодобового інформаційного марафону “Єдині новини UA/разом”, в якому спільно визначили  формат і теми окремих частин марафону, над якими працюють редакції кожної групи. Після закриття каналів Рената Ахметова місце “України” в марафоні зайняв новоутворений канал “Ми – Україна”.

Що передувало 

Спільнота “Медіарух” 30 квітня закликала владу припинити тиск на Суспільне Мовлення, зберегти за ним вечірні прайми телемарафону, зреагувати на неправдиві висловлювання народної депутатки від партії “Слуга народу” Мар’яни Безуглої та виділити достатній бюджет мовнику на 2025 рік.

Медійники заявили про серію інформаційних та інституційних атак на Суспільне мовлення в публічному просторі:

  • народна депутатка, членкиня фракції “Слуга народу” Мар’яна Безугла в соцмережах поширила неправдиві відомості про статус мовника, його бюджет та буцімто “оплату праці” членів наглядової ради, які насправді працюють безоплатно з моменту створення АТ “НСТУ”;
  • у колі каналів-виробників телемарафону “Єдині новини” просували ідею позбавити Суспільне мовлення вечірніх праймових годин, які мають найбільше охоплення аудиторії. Нині вечірні прайми почергово виготовляє кожен мовник-виробник телемарафону;
  • Міністерство фінансів довело Суспільному мовленню суму фінансування у 2025 році в розмірі 1,5 млрд грн. Ця сума на 350 млн менше за бюджет мовника у 2024 році й на понад 75% менше, ніж гарантує закон, що поставить мовника на межу виживання.

Медіарух зауважив, що під час воєнного стану моніторинги дотримання журналістських стандартів у марафоні “Єдині новини” показують, що серед усіх мовників “Суспільне” найбільш збалансовано надає слово представникам політичних фракцій у Верховній Раді України. Таким чином, Суспільне мовлення в умовах війни на належному рівні виконує свою роль з інформування загалу про події, що становлять значний публічний інтерес.

Медійники також звернули увагу, що мовник працює в умовах жорсткого недофінансування, в той час, як держава не шкодує грошей на створення нових телеканалів та радіостанцій. Всупереч законодавству, жодного разу від часу створення Суспільного мовника у 2017 році, на його діяльність не було виділено коштів, які б дорівнювали закріпленій на рівні закону нормі гарантованого фінансування у 0.2% від загальної суми видатків державного бюджету.

Читайте також:
Держдеп США вніс телемарафон “Єдині новини” до звіту про порушення прав людини в Україні

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна