У Мін’юсті озвучили кількість засуджених, які готові мобілізуватися до ЗСУ

Заступниця міністра юстиції Олена Висоцька заявила, що близько 5 тисяч українських засуджених підтримали пропозицію звільнити їх від покарання в обмін на мобілізацію до війська.

Про це вона сказала в інтерв’ю для “Главкому”.

За її словами, у квітні серед ув’язнених провели опитування, під час якого їх запитали, чи потрібно ухвалювати закон про умовно-дострокове звільнення шляхом укладання контракту на військову службу. Відповідь «так» на це запитання дали 4,5 тисячі в’язнів.

Раніше народний депутат Олександр Бакумов стверджував, що під мобілізацію підпадатимуть, близько 20 тисяч ув’язнених. Висоцька відповіла, що до цієї кількості не належать близько 4 тисяч в’язнів, які хворіють на суспільно небезпечні хвороби, зокрема ВІЛ, гепатит і туберкульоз.

Крім того, називаючи кількість у 20 тисяч засуджених, які начебто можуть піти на фронт, не беруть до уваги їхньої мотивації, тобто готовності мобілізуватися.

Водночас вона розповіла, що в опитуванні не брали участі в’язні, які не підпадатимуть під мобілізацію, однак також не враховували їхнього стану здоров’я.

«Ми не можемо гарантувати суспільству, що 5 або 10 тисяч засуджених приєднаються до лав ЗСУ. Однак якщо бодай частина з них таки піде служити, це вважатиметься підтримкою для армії», — додала Висоцька.

Читайте також:
Мобілізація засуджених: Рада ухвалила законопроєкт у першому читанні та обіцяє прибрати корупційні ризики

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.