Волонтери створили аналітичну платформу для отримання даних з російських гаджетів для OSINT-досліджень

Українські розробники створили аналітичну платформу, яка дозволяє військовим отримувати дані з російських гаджетів для OSINT-досліджень та здійснювати георозвідку. Її вже використовують Сили оборони.

Про це розповіли представники громадської організації “Аналітичний центр інформаційних ресурсів”, повідомляє “Детектор медіа”.

За словами аналітика ГО Богдана Соломикіна, платформа, ядро якої перебуває під контролем Сил оборони, і для якої вони створили каркас, в автоматичному режимі здатна збирати дані із соцмереж, месенджерів, різноманітних платформ, операційних систем, щоб виявити, як та чи інша людина чи організація поводяться зі своїми даними, та здійснювати аналіз зібраної інформації.

Соломикін підкреслює, що платформа збирає та аналізує потрібну інформацію протягом кількох годин, тоді як людині довелося б витратити на таке саме завдання тижні, а то й місяці.

“Уся здобута нами різнопланована інформація складається в систему аналітики. Структуруються текстові дані та будь-які медіафайли. З цих наборів легко дістати потрібні адреси, номери телефонів, координати, безліч корисної інформації. На основі цього будуються зв’язки. Стає зрозуміло, в якому напрямку продовжувати розвідку. Врешті з великого об’єму даних створюється свого роду аналітична записка про те, що вдалося знайти, та певні рекомендації”, — пояснює аналітик.

Також, за його словами, платформа підходить для проведення георозвідки.

Водночас Соломикін запевнив, що робота платформи  не порушує Закон “Про захист персональних даних”, оскільки дані збирають з відкритих джерел.

Довідка

ГО “Аналітичний центр інформаційних ресурсів” — волонтерська, некомерційна громадська організація, що спеціалізується на аналізі інформації про військові події та конфлікти у кіберпросторі, боротьбі з дезінформацією та аналіз загроз, що пов’язані з використанням соцмереж користувачами, програмному захисті від хакерських атак.

Читайте також:
Цьогоріч до експлуатації у війську допустили 9 українських роботизованих комплексів

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна