ППО ЗСУ має досвід збивання керованих авіабомб, але треба дивитися глибше, – Євлаш про перший удар Росії КАБом по Харкову

Щоб російські війська надалі не завдавали ударів удосконаленими керованими авіабомбами по Харкову, потрібно знищувати їхні літаки – носії цих ракет.

Таку думку в коментарі “Новинарні” в четвер, 28 березня, висловив речник Повітряних сил ЗС України майор Ілля Євлаш.

На запитання, чому росіяни вперше з 2022 року вдарили по Харкову удосконаленими авіабомбами, речник відповів:

“Складно сказати. У нас підступний противник, який щоразу шукає шляхів, як завдати удару. Як і складно дійти висновку, чому це був удар саме по Харкову.

Це, до речі, не перший удар ракетами УМПБ Д-30СН. Про аналогічний випадок використання росіянами цього озброєння повідомляв речник ОСУВ “Таврія” пан Дмитро Лиховій. То був удар по тиловому Мирнограду на Донеччині”, – сказав Євлаш.

Ілля Євлаш підкреслює, що протиповітряна оборона вже має досвід збиття КАБів, “але треба дивитися глибше” – і відпрацьовувати саме по носіях таких ракет, ворожих Су-34 та Су-35. Ці літаки виконують пуски з глибини російської території.

Офіцер наголошує, що, аби убезпечитися саме від таких випадків, “коли КАБи скидають людям на голову”, Україні потрібно посилювати протиповітряну оборону.

“У нас велика лінія фронту, і нам потрібно більше систем ППО, більше ракет. Про це неодноразово говорили президент і міністр закордонних справ”, – резюмував офіцер.

Нові бомби росіян по Харкову і Мирнограду

Як писала “Новинарня“, 27 березня Росія вперше з 2022 року завдала удару по Харкову за допомогою керованого боєприпасу. Одна з бомб влучила у школу, друга – посеред житлових будинків. Один чоловік загинув, поранених було 19 (з них троє дітей).

Зруйнований КАБами будинок у Харкові. Фото: Укрінформ

“Це УМПБ Д-30 СН, виготовлений на базі ФАБ-250. Є два прильоти – перше влучання по загальноосвітній школі, друге прямо посеред житлових будинків”, – розповів заступник начальника ГУНП у Харківській області Сергій Болвінов.

Раніше, 10 березня 2024 року, для нічного удару по місту Мирноград Покровського району на Донеччині російські війська задіяли нові, покращені авіабомби з модулем УМПБ. В поліції Донецької області повідомили про 10 постраждалих, пошкодження 17 багатоквартирних будинків і 27 цивільних автомобілів.

Первісно йшлося про удар ворога ракетами С-300, який припав на територію між будинками. За уточненою інформацією від ДСНС та Національної поліції, обстріл по Мирнограду відбувся із застосуванням плануючих авіабомб УМПБ Д30 СН.

Ймовірно ідеться про новий, покращений варіант російських керованих авіабомб (КАБів), які противник створює на основі старих фугасних авіабомб (ФАБів) із додаванням навігаційних модулів планерування.

Якщо раніше це був УМПК – модуль планерування і корекції, то літера “б” в абревіатурі УМПБ, здогадно, означає “баражуючий”. Такий керований снаряд може бути оснащений додатковою силовою установкою, тоді як бойова частина аналогічна старій бомбі ФАБ-250.

Керовані авіабомби. Довідково

Ще з 2022 року російська армія застосовує на війні проти України фугасні авіабомби ФАБ-250, ФАБ-500, ФАБ-1500 (де індекс – позначення маси бойової частини в кілограмах).

До них монтують крила – підвісну систему з модулем керування УПМК (універсальний комплект планування та корекції), після чого бомба стає відносно керованою і застосовується з дистанції 35-70 км до об’єкта ураження. У бомбу додали двигун, який дозволяє збільшити дальність її використання.

УМПБ Д-30 може літати на відстань до 90 км.

Як правило, ці радянські та російські авіабомби виготовлені в проміжку 1962-1998 рр.

УПМК має інерційну систему із низькою точністю, яка за умови видимості супутників не перевищує 8-15 метрів.

Читайте також:
Удар по Харкову: кількість постраждалих збільшилася до 19 людей, наймолодшому – три місяці

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна