Відновлення ДніпроГЕС до проєктного стану потребуватиме років, – Укргідроенерго

За словами генерального директора ПрАТ “Укргідроенерго” Ігоря Сироти, відновлення ДніпроГЕС до проектного стану після ракетного обстрілу 22 березня потребуватиме років.

Про це повідомляє “Еспресо”.

“На жаль, усунення пошкоджень ДніпроГЕС – питання не дуже швидкого часу”, – зазначив Сирота.

Наразі ведуться роботи з демонтажу залишків перекриття стелі та стін машинного залу, які були розбиті. За його словами, вже зараз зрозуміло, що на роботи з відновлення до стану проєктного рішення потрібні роки.

“Думаю, протягом тижня нам вдасться розібрати ці всі завали й тоді більш детально зможемо говорити про наслідки. Але є багато попадань у самі агрегати, згоріло обладнання, тобто роботи є багато. Сьогодні оцінити у часі та фінансово ще не є можливим. Є агрегати, які потрібно повністю з нуля виготовляти, а це у часі від 18 до 24 місяців”, – пояснив Сирота.

Окрім відновлення агрегатів, також потребуватиме реконструкції машинний зал.

“Я вже не говорю про те, що потрібно буде повністю відновити машинний зал, тобто будувати новий машзал. А ми ще подивимося, що відбувається на 4-х поверхах внизу станції, де 25-30 метрів глибини, але це вже після розбору завалів”, – додав Сирота.

За його словами, приблизну оцінку вартості відновлення ДніпроГЕС можна буде дати через 10 днів після завершення розбору завалів.

Читайте також:
По ДніпроГЕС було два прямих влучання, одна зі станцій у критичному стані, – “Укргідроенерго”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна