Реєстр збитків від війни РФ відкриють для прийому заяв уже за тиждень

За тиждень буде відкрито для прийому заяв міжнародний реєстр збитків, завданих агресією Росії проти України.

Про це повідомили у Міністерстві юстиції України 25 березня.

Про старт технічного запуску міжнародного Реєстру збитків планують оголосити на Міжнародній конференції “Відновлення справедливості для України”, що відбудеться в Гаазі. На заході будуть присутні глави МЗС та Мін’юстів країн Євросоюзу.

Реєстр збитків – це система обліку заяв фізичних, юридичних осіб та держави Україна про відшкодування збитків, втрат, шкоди від агресії Росії проти України.

Спочатку у Реєстрі прийматимуть заяви від однієї категорії заявників, хоча у майбутньому загалом Реєстр буде налічувати 40 категорій.

Нині створено всі органи управління Реєстру. Рада Реєстру прийняла пакет правил і положень Реєстру необхідних для запуску. Він включає правила подання, обробки та внесення заяв, а також категорії заяв, прийнятних для внесення до Реєстру збитків.

Категорії заяв включатимуть: втрату життя, катування та сексуальне насильство, а також тілесні ушкодження, примусове переміщення та примусове переселення осіб, втрату майна та доходу, інші форми економічних збитків, пошкодження критичної інфраструктури та інших державних об’єктів, збитки, завдані історико-культурній спадщині, збитки навколишньому середовищу тощо. Усі категорії визначені Радою Реєстру.

Кожна категорія матиме свої правила подання. Для прийому заяв створено цифрову платформу та передбачено, що всі заяви будуть тільки у цифровому форматі.

Міжнародний Реєстр збитків є першою складовою глобального компенсаційного механізму, розробку якого ініціювало Міністерство юстиції України у травні 2022 року разом з міжнародними партнерами. Компенсаційний механізм складається з Реєстру збитків, Компенсаційної комісії та Фонду.

“На нас чекає старт роботи міжнародної комісії, яка буде присуджувати компенсації, орієнтовно на її створення піде щонайменше рік. Паралельно йдуть перемовини з партнерами щодо відкриття Компенсаційного фонду, наповнення якого планується за рахунок заарештованих активів РФ. Попереду ще дуже багато роботи”, – прокоментувала Ірина Мудра, заступниця міністра юстиції та керівниця напряму розробки міжнародного Компенсаційного механізму.

Нагадаємо, концепцію Міжнародного компенсаційного механізму побудовано у тісній співпраці з міжнародними партнерами та організаціями на основі міжнародних договорів. Перший крок було зроблено на Генасамблеї ООН 14 листопада 2022 року голосуванням за резолюцію “Сприяння здійсненню правового захисту і забезпечення відшкодування шкоди у зв’язку з агресією проти України”, потім 12 травня 2023 року на засіданні заступників міністрів Ради Європи прийнято резолюцію про встановлення розширеної часткової угоди про реєстр збитків, завданих агресією Російської Федерації проти України.

Про створення Реєстру було оголошено на саміті глав держав та Урядів Ради Європи, що відбувся у Рейк’явіку 16-17 травня 2023 року.

Читайте також:
У Києві відкрили Офіс реєстру збитків, завданих російською агресією

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна