Бундестаг проголосував за рекомендації надання Україні далекобійних ракет. Але підтримали коаліційний документ без згадки про Taurus

Німецький парламент схвалив надання Україні далекобійних ракет Taurus.

Про це повідомив народний депутат Єгор Чернєв у четвер, 22 лютого.

За його словами, німецькі парламентарі схвалили рекомендацію про надання ракет Taurus для нанесення “точкових ударів глибоко в тилу російського агресора”.

Тепер цей законопроєкт має підписати німецький канцлер Олаф Шольц. Він раніше заявив, що й надалі виступає проти надання Україні саме Taurus.

Цей документ подала парламентська коаліція. Раніше цього ж дня вже було голосування за опозиційний законопроєкт про надання Україні Taurus, яке провалили.

Так, за даними “Європейської правди”, проєкт, внесений опозиційною ХДС-ХСС, набрав лише 182 голоси “за”, тоді як 480 проголосували проти і п’ять депутатів утрималися.

Перед голосуванням лідер фракції Фрідріх Мерц закликав депутатів “світлофорної коаліції” підтримати документ, аргументуючи це тим, що Україна недоотримує необхідну їй зброю.

Серед депутатів коаліції “за” проголосувала Марі-Агнес Штрак-Циммерман з оборонного комітету, пояснивши це тим, що саме у цьому проєкті прямо згадані ракети Taurus.

доповнено

В ухваленому документі сказано, що парламентські фракції коаліції виступають за надання Україні “додаткових необхідних систем далекобійного озброєння та боєприпасів”. Крилаті ракети Taurus у пропозиції напряму не згадуються.

Під час обговорення міністр оборони Борис Пісторіус заявив, що Україна може розраховувати на подальшу підтримку Німеччини. Про це, за його словами, свідчить і нещодавно укладена безпекова угода. Пісторіус не відповів на запитання депутата від ХДС Хардта щодо перспективи постачання Taurus.

Які саме далекобійні системи маються на увазі в ухваленому документі, парламентські групи інтерпретують по-різному, пише “Європейська правда” з посиланням на німецькі ЗМІ. Низка депутатів від “Зелених” і “Вільних демократів” припускають, що мались на увазі саме Taurus.

Водночас заступниця лідера парламентської фракції СДПН Габріела Гайнріх, заявила, що формулювання “не обов’язково” означає Taurus. “Це питання інтерпретації… Річ у тім, що ми не провели червону лінію в цьому питанні”, – сказала вона.

В ухваленій пропозиції, зокрема, зазначено таке: “Україна повинна і надалі мати можливість здійснювати атаки на військові об’єкти, такі як склади боєприпасів, шляхи постачання і командні пункти далеко за лінією фронту, і бути здатною захистити своїх солдатів від атак російських військових у найкращий можливий спосіб”.

Водночас Єгор Чернєв також стверджує, що йдеться саме про “Таурус”.

У відповідь на зауваження коментаторів, що про ці ракети в законопроєкті не йдеться, нардеп написав:

“Це езопова політична мова. Опозиція тягнула свій проект, там була назва – “Тауруси”. Коаліція компромісно погодила текст про зброю далекої дії. Інших ракет для таких цілей у Німеччини немає“.

Читайте також:
Taurus для України: Британія запропонувала Німеччині вихід із ситуації

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна