Серед тих, хто сьогодні повернувся додому — Галина Федишин, остання дівчина-морпіх, що була в полоні.
Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook в.о. командира 36-ї окремої бригади морської піхоти майор Сергій Волинський.
“Уявіть, майже два роки полону…Повернулись на рідну землю не просто військові, а справжні Герої, які витримали неймовірні випробування і зберегли вірність своїй країні та ідеалам. Кожен з них пройшов шлях, який мало хто може уявити. Вони зазнали багатьох втрат, але не втратили сили духу! Їх повернення — це не просто радісна подія, це символ непереможності духу нашої нації. Вдома Галина Федишин, остання дівчина-морпіх, що була в полоні! Вона пройшла важкий шлях оборони Маріуполя, завод Ілліча, Азовсталь та пекельний полон…”, – написав він.
“Сьогодні ми відзначаємо повернення наших братів і сестер. Вони заслуговують на відпочинок, повагу та глибоку вдячність кожного з нас. Ми пам’ятаємо кожного, хто ще не повернувся, і щодня продовжуємо боротьбу за їхнє звільнення! Я дякую усім хто працював над поверненням наших героїв на рідну землю!”, — додав він.
Як писала “Новинарня“, до України з полону повернулися 230 українських захисників. Серед них – представники Збройних сил України – 130 (серед них ТрО – 14, ВМС – 14), Національної гвардії – 55, Державної прикордонної служби – 38, Національної поліції – 1 та шестеро цивільних, які були незаконно позбавлені волі.
Серед повернутих були як ті, хто мав офіційний статус військовополоненого, підтверджений через Міжнародний комітет Червоного Хреста (182 особи), так і ті українські військовослужбовці, які вважалися зниклими безвісти та мали статус “пошук особи” (48).
Більшість звільнених – чоловіки (225), п’ятеро жінок. До рядового та сержантського складу належать 213 осіб, одинадцятеро – офіцери.
Читайте також:
СПИСОК військових, звільнених з полону 3 січня 2024
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!