Майже половина населення США “за” надання допомоги Україні на попередньому рівні чи її посилення

47% американців вважають, що допомога США для України має залишатися на попередньому рівні або бути посилена.

Про це свідчать результати опитування Pew Research Center, яке проводили з 27 листопада по 3 грудня 2023 року.

Зараз, коли війна в Україні триває майже два роки, близько трьох з десяти американців (31%) вважають, що США надають занадто багато допомоги Україні в її боротьбі з Росією, тоді як близько половини вважають, що США надають достатній обсяг підтримки (29%) або недостатній (18%).

Частка американців, які вважають, що США надають занадто велику підтримку Україні, неухильно зростала протягом війни, особливо серед республіканців.

Результати опитування показали, що:

  • 48% республіканців та республіканськи налаштованих громадян вважають, що США надають занадто багато допомоги Україні. Ця частка дещо зросла порівняно з червнем цього року, коли таких було 44%, і є значно вищою, ніж на попередніх етапах війни.
  • Лише 16% демократів і прихильників демократів вважають нинішній рівень американської допомоги є надмірним. Близько чотирьох з десяти демократів (39%) вважають, що США надають правильний обсяг допомоги, тоді як близько чверті (24%) вважають, що США надають недостатньо допомоги.
  • Партійні розбіжності щодо допомоги Україні посилилися. У перші тижні війни республіканці лише на 4 відсоткові пункти частіше, ніж демократи, заявляли, що США надають Україні забагато допомоги (9% проти 5%). Сьогодні республіканці на 32 пункти частіше говорять про це.

Втім, у дослідженні наголошується, що увага громадськості до російсько-української війни мало змінилася за останні місяці. Шість з десяти американців, включаючи аналогічні частки республіканців (62%) і демократів (61%), кажуть, що стежать за новинами про вторгнення досить уважно.

Третина американців вважає вторгнення Росії в Україну серйозною загрозою інтересам США. Подібна частка (34%) вважають, що це незначна загроза, тоді як 10% вважають, що це не є загрозою. З червня ці погляди майже не змінилися. Але в березні 2022 року половина американців заявили, що вторгнення Росії становить серйозну загрозу інтересам США.

Як і торік, демократи частіше, ніж республіканці, вважають, що вторгнення Росії є серйозною загрозою (40% проти 27%).

Читайте також:
“Ставки надто високі”: Сенат США провалив голосування за пакет допомоги Україні й Ізраїлю, Байден назвав це “шантажем”

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна