“Шлях до волі”: білоруси об’єдналися проти Путіна та Лукашенка у Києві

На конференції “Шлях до волі” у Києві білоруські національні сили оголосили про спільну стратегію боротьби проти рашизму.

Про це 4 грудня повідомляє пресслужба білоруського полку імені Кастуся Калиновського.

Серед основних питань, які порушувались під час заходу – створення білоруської визвольної армії, об’єднання національних сил та спецпредставник з питань Білорусі в українському уряді.

“Вона (конференція – ред.) об’єднала білоруські національно-демократичні сили у боротьбі за свободу та європейську путь розвитку для Білорусі. Цей захід об’єднав білоруські військові та політичні структури у боротьбі проти Лукашенка та Путіна”, – ідеться у повідомленні.

Учасниками конференції стали понад 150 білоруських громадських активістів і білоруських добровольців, які воюють за Україну, а також українські політики та громадські діячі.

На початку заходу представники міжфракційного об’єднання депутатів “За демократичну Білорусь” Верховної Ради України звернулися до президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради із закликом зробити все можливе для підтримки білоруського руху опору та боротьби за свободу в сусідній державі.

Водночас всі білоруські національно-демократичні сили були єдині в думці, що тільки перемога України у війні з Росією дасть Білорусі шанс вирватися з-під російського впливу, який зараз можна по праву назвати окупацією. А головним у діяльності всіх білоруських організацій та білорусів загалом має бути допомога Україні та таким білоруським підрозділам у складі Збройних сил як полк імені Кастуся Калиновського.

На заходi вибудовувалася загальна стратегія національно-визвольного руху Бiлорусi та формувався консультаційний майданчик для реалізації цієї стратегії. Підсумком конференції став Меморандум про співпрацю у справі визволення Білорусі, який підтримали всі основні політичні сили: від полку Калиновського, який воює у складі ЗСУ за свободу України, до Світлани Тіхановської та найпотужніших демократичних рухів Білорусі.

На конференції було зроблено кроки і щодо об’єднання самих білоруських добровольців, які воюють за Україну.  Зокрема, ухвалено рішення про створення Тимчасової військової комісії як колегіального виконавчого органу, що формується шляхом рівного представництва білоруських національних військових формувань. У подальших планах – створення військової суспільно-політичної структури “Білоруська визвольна армія”.

“Також на конференції було ухвалено звернення до керівництва України з проханням створити посаду спеціального представника з питань Білорусі. Реалізація такого кроку зробила б більш ефективним співробітництво української влади та представників білоруської демократичної спільноти”, – повідомляє пресслужба полку.

Окрім політичної частини, важливим заходом у рамках конференції стала презентація уніформи майбутньої армії Білорусі. У представлених ескізах центральне місце посідають основні національні символи: герб “Погоня”, шестикінцевий хрест часів Великого князівства Литовського та восьмикутна зірка Усяслава Полоцького, що демонструє спадкоємність із давньою історією Білорусі, на відміну від п’ятикутної червоної зірки, символу більшовицьких злочинів.

За результатами конференції вдалося ухвалити 2 спільних документи: Меморандум і Звернення до вільних народів світу.

Читайте також:
У Мінську – тотальний погром усього білоруського. Що робити Києву

 

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна