Міноборони впровадило ще чотири стандарти НАТО: про що йдеться

Протягом жовтня-листопада 2023 року в Міністерстві оборони та Збройних силах України запроваджено ще чотири стандарти НАТО.

Про це у вівторок, 28 листопада, повідомила пресслужба Міністерства оборони України.

Йдеться про такі стандарти:

  1. «Освіта та підготовка з проведення операцій в урбанізованому середовищі» (здійснення стандартизованої підготовки під час підготовки до ведення бойових дій у великих населених пунктах)
  2. «Тактика, методи та процедури повітрянодесантних операцій НАТО» (забезпечення командирів та їх штабів керівництвом щодо планування, координації та виконання повітрянодесантних операцій)
  3. «Проведення сухопутних тактичних дій» (забезпечення керівництвом щодо планування та виконання заходів і завдань зі стабілізації обстановки, які можуть виникати в рамках будь-якої операції та в межах будь-якої кампанії)
  4. «Повітряні та космічні операції» (стосується спільної доктрини, на основі якої можуть бути сформульовані стандартні процедури застосування спроможностей щодо дій в аерокосмічному просторі під час об’єднаних операцій).

Наразі в Міноборони та ЗСУ запроваджено 280 стандартів НАТО:

  • 174 – в рамках Цілей партнерства Україна-НАТО (першочергові стандарти НАТО);
  • 106 – так званих «ініціативних», що впроваджуються Україною поза Цілями партнерства.

Загалом в Альянсі існує 1135 стандартів – тобто, в Міноборони та ЗСУ вже запроваджено чверть від загальної кількості (24,6%).
Ще в лютому 2023 року налічувалося лише 77 стандартів, запроваджених в рамках Цілей партнерства, але повномасштабна війна не зупинила процесу інтеграції України в Північноатлантичний простір.
Запровадження стандартів НАТО у складові сектору безпеки та оборони – пріоритетне завдання для України на шляху до членства в НАТО.

Читайте також:
МОУ каже, що переходить до натівського стандарту переміщення військової техніки через кордон: як це працюватиме

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна