УЗ вперше за 15 років оновила плацкартні вагони, і вперше – українського виробництва

АТ “Укрзалізниця” вперше за з 2008 року закупила нові плацкартні вагони, більше того – вперше ці вагони будуть українського виробництва.

Про це повідомляє Міністерство фінансів у вівторок, 7 листопада.

“Попередню оплату для придбання 44 нових пасажирських вагонів здійснено 28 жовтня цього року, серед яких передбачено поставку 9 нових плацкартних вагонів”, – зазначили в Мінфіні.

“Це будуть перші нові плацкартні вагони придбані за останні 15 років, та вперше плацкартні вагони українського виробництва. Востаннє плацкартні вагони купувалися у далекому 2008 році і були вони російського виробництва”, – розповів заступник міністра фінансів Олександр Кава.

Зазначається, що більша частина коштів, спрямованих на ці закупівлі, – це довоєнні доходи дорожнього фонду, які передбачалися на оновлення рухомого складу залізниці.

Станом на 30 жовтня з державного бюджету цього року профінансовано АТ “Укрзалізниця” на 3,5 млрд грн (70% від доступних коштів), з яких майже 3 млрд грн спрямовано на закупівлю нових пасажирських вагонів (зокрема завершення оплати 100 пасажирських вагонів, замовлених у 2021 році, та 44 вагонів у 2023 році).

До кінця 2023 року на підтримку залізничного транспорту планується спрямувати близько 11 млрд грн бюджетних коштів. Зокрема, безпосередньо з державного бюджету саме на залізничні пасажирські перевезення передбачено 5 млрд грн.

У Мінфіні наголошують, що з моменту незалежності парк пасажирських вагонів в Україні зменшився більш ніж втричі. На додаток до цього під час війни Україна втратила ще частину пасажирських вагонів.

Тож, для відновлення зруйнованої інфраструктури, крім прямих бюджетних коштів, в бюджеті передбачено близько 6 млрд грн кредитних коштів для Укрзалізниці під гарантії держави.

“Даний ресурс Укрзалізниця зможе використати для реалізації проєктів з відновлення інфраструктури, але за умови подальшого повернення вказаних коштів за рахунок власних доходів в майбутніх періодах”, – йдеться в повідомленні.

Читайте також:
Укрзалізниця остаточно дерусифікувала квитки

Редактор:

〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.

〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!

〉〉 Хочете читати більше якісних статей і цікавих новин про Україну, що воює? Підписуйтесь на "Новинарню" в соцмережах: Telegram, Facebook, Twitter, Instagram.

Україна