Росія знаходить способи обходити санкції та експортний контроль і виробляє більше ракет, ніж до початку повномасштабного вторгнення в Україну. Це може призвести до збільшення атак на Україну напередодні зими.
Про це повідомляє The New York Times з посиланням на офіційних осіб США, які захотіли залишитися анонімними.
Як інформує видання, за оцінками американських чиновників, у результаті санкцій Росія була змушена різко сповільнити виробництво ракет та іншої зброї на початку повномасштабної війни в лютому 2022 року щонайменше на шість місяців. Але до кінця 2022 року військово-промислове виробництво знову почало набирати обертів. Це вдалося зробити завдяки контрабанді ключових компонентів через треті країни.
“Менш ніж за рік після початку війни Росія відновила торгівлю критично важливими компонентами, спрямувавши їх через такі країни, як Вірменія та Туреччина. Регуляторні органи США та Європи намагалися співпрацювати, щоб обмежити експорт чіпів до Росії, але їм було важко зупинити потік через країни, пов’язані з Москвою”, — наголошують американські чиновники.
На їхню думку, збільшення запасів ракет може означати нові атаки по енергосистемі України восени і взимку.
Закрити всі шляхи обходу санкцій країнам Заходу складно через специфіку товарів, адже комерціалізовані мікросхеми можуть використовувати не лише в керованих ракетах.
Тому зараз США роблять ставку на забезпечення України засобами протиповітряної оборони.
Окрім збільшення виробництва ракет, Росія вдвічі збільшила виробництво снарядів (до 2 млн на рік) і це більші об’єми, ніж можуть виробляти США і Європа. Втім, цього не достатньо, адже за рік Росія втратила 10 млн снарядів.
Читайте також:
Росія хоче відновити виробництво радянських танків Т-80 з нуля
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!