Помер відомий вчений, релігієзнавець, письменник, історик Ігор Козловський, який пережив російський полон.
Про це у середу, 6 вересня, повідомляють у соцмережах його друзі та близькі.
“Сьогодні вночі через серцевий напад пішов від нас у засвіти Ігор Козловський”, – написала на ФБ український філософ та релігієзнавець, професор Національного університету «Києво-Могилянська Академія» Людмила Филипович.
“До зустрічі у вічності, дорогий Ігоре Козловський. Дуже шкода втрачати можливість реального спілкування з такими людьми.
Зі святими упокой, Господи!”, – написав на ФБ священнослужитель та громадський діяч Георгій Коваленко.
Ще у вівторок, 5 вересня, Козловський відвідував прем’єру фільму Марисі Нікітюк “Я, Ніна” та ділився світлиною у соцмережах.
Як писала “Новинарня“, 30 січня 2016 року стало відомо про викрадення в окупованому Донецьку релігієзнавця Ігоря Козловського. 62-річний учений залишався в місті, доглядаючи за сином, хворим на синдром Дауна.
Козловського затримали через день після вибуху біля пам’ятника Леніну в Донецьку, який стався в ніч на 27 січня 2016 року. Йому інкримінували скоєння злочину за ч. 1 ст. 256 так званого “кримінального кодексу ДНР” – незаконне зберігання вибухових речовин. При цьому обвинувачення кілька разів змінювалися.
Ігор Козловський – кандидат історичних наук, очолював Центр релігієзнавчих досліджень і міжнародних духовних відносин у Донецьку. Свого часу керував управлінням у справах релігій Донецької ОДА. Викладав на кафедрі філософії Донецького національного технічного університету. Є автором більш ніж 50 наукових публікацій. Підтримував тісні стосунки із духовними діячами, був учасником міжнародних конференцій та зустрічей, у тому числі з Папою Іоаном Павлом ІІ, главою РПЦ Алексієм ІІ, патріархом Константинопольським Варфоломієм ІІ.
Рідні запевняють, що релігієзнавець не критикував публічно самопроголошену “ДНР”, а на своїй сторінці у соціальній мережі ділився лише філософськими цитатами та нейтральними фото.
За словами родичів, Ігор Анатолійович міг привернути до себе увагу бойовиків участю в міжконфесійному молитовному марафоні “За єдність і мир в Україні”, який тривав у березні-жовтні 2014 року – туди він виходив із українським прапором.
У березні 2017 року бойовики “ДНР” нарешті включили Козловського до списків на обмін.
Читайте також:
Бойовики “ДНР” судять полоненого науковця Козловського.
Родичі апелюють до світової наукової спільноти
Читайте також:
“Маємо лікувати рану Донбасу”. Чим живе учений Козловський після звільнення з полону
〉〉 Вподобали статтю? Найкращий лайк - переказ 50, 100, 200 грн. для гонорарів авторам "Новинарні". Наші рахунки – тут.
〉〉 Кожен читач "Новинарні" має змогу налаштувати щомісячний переказ на довільну суму через сервіс Patreon - на підтримку редакції.
Ми виправдовуємо довіру!